Nike Stefan Janoski

Nike Stefan Janoski


Zanalyzovali jsme 1152 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Stefan Janoski

 • Kupujícím se líbí jednoduchá a klasická silueta bot.
 • Nemusíte příliš řešit svůj outfit, Nike Stefan Janoski se podle jejich vlastníků hodí ke všemu.
 • Boty jsou na českém trhu dostupné ve velkém množství barevných kombinací a verzí.
 • Tenisky jsou kladně hodnoceny okolím, pochvalují si někteří recenzenti.
 • Několik uživatelů oceňuje možnost všestranného využití tenisek. Lidé je nejčastěji nosí ve svém volném čase, při cestování nebo do práce. Své příznivce si tato obuv našla i mezi skejťáky.
 • Boty jsou podle názoru jejich majitelů dostatečně prodyšné. Jeden recenzent uvedl, že obouvat verzi z textílie je jako nosit vzduch. S o něco horší prodyšností počítejte pouze u kožené varianty.
 • Většina uživatelů tenisky hodnotí jako pohodlné. Ze začátku prý chůze v nich nemusí být zcela komfortní, po pár obutích se však použitý materiál přizpůsobí.
 • Tenisky nesou název po skateboardové legendě Stefanu Janoskim a patří mezi nejoblíbenější modely mezi sk8 nadšenci.
 • Jeden bloger-skejťák oceňuje flexibilitu i výbornou přilnavost bot.
 • Pár recenzentů zmínilo přijatelnou cenu tenisek.
 • Nike Stefan Janoski obouvají i celebrity jako Cruz Beckham, syn slavného fotbalisty Davida Beckhama, nebo fotbalová superhvězda Ronaldo.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Stefan Janoski

 • Podle několika recenzentů se boty nevyznačují příliš vysokou kvalitou. Někdo zmínil kůži zničenou již po pár nošeních, jiný zase upozornil na odlepující se podrážku.
 • Jeden uživatel si postěžoval, že nohy v teniskách působí mohutněji.
 • Tenisky jsou podle několika kupujících užší než ostatní obuv. Proto radí pořídit si je ve velikosti o půl čísla větší (v US číslování).

Shrnutí

Tenisky Nike Stefan Janofski rozšiřují kolekci bot SB Nike určených pro skateboard. Jsou vyrobeny tak, aby skvěle fungovaly na skejtu a přitom stylově vypadaly i při každodenním nošení. Recenzenti oceňují především jejich decentní vzhled, pohodlnost i to, že si je mohou obout na téměř každou příležitost. Na druhou stranu ale někteří z nich nejsou spokojeni s odolností bot a další upozorňují na nesedící číslování.

Pokud jste fanouškem jedné z největších hvězd skateboardingu Stefana Janoskiho, nechcete zruinovat svou peněženku nebo sháníte snadno kombinovatelné boty s minimalistickým designem, po teniskách Nike Stefan Janoski s klidem sáhněte. Jestliže však mezi vaše priority patří vysoká kvalita a máte širokou nohu, svůj výběr si ještě promyslete.

Uživatelská hodnocení
 • 93%
  Amazon.com - 93%
 • 87%
  Finishline.com - 87%
 • 86%
  Footlocker.com - 86%
 • 94%
  Google nákupy - 94%
90%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1152 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Stefan Janoski

Značka Nike zájem o výrobu skejtové obuvi projevil již koncem 90. let, trh v dané době ale ovládaly skate značky jako DC nebo Vans.

Nike do světa skateboardingu přesto vstoupil v roce 2002 a to se svou kolekcí Nike SB. První model SB Dunk High z počátku nebyl příliš úspěšný. Nike ale brzy začal spolupracovat se skejťáky a siluetu bot upravil přímo pro jejich potřeby. Zájem o tyto tenisky prudce stoupl zejména po oznámení spolupráce se značkou Diamond Supply Co.

Nike následně několik riderů ocenil tím, že po nich pojmenoval některé ze svých modelů. Prvním z tak vyznamenaných byl Paul Rodriguez a jeho P-Rod boty.

V roce 2009 se této cti dostalo druhému skejťákovi – Stefanu Janoskimu. Ten je známý pro svůj uvolněný styl a velkou obratnost při switch-stance tricích, při kterých se jezdci odrážejí pozadu. Na návrhu bot pracoval designér James Azuri, který jim ve spolupráci se Stefanem Janoskim vtiskl osobitou tvář.

Janoski byl při jejich uvedení na trh nervózní a obával se, že tenisky nebudou kladně přijaty. Jeho obavy se ale ukázaly jako liché. Již od roku jejich vydání se řadí mezi nejoblíbenější modely mezi skateboardisty, spousta lidí je ale využívá i jako lifestylovou obuv. Na trhu je i řada Nike Stefan Janoski Max, která je obohacená o Air-Sole v podrážce. 

Styl

Tenisky Nike Stefan Janoski se vyznačují jednoduchou siluetou. Je tak možné je nosit k džínám, kraťasům i elegantnějším kalhotám. Vybírat navíc můžete z nepřeberné plejády barev od monochromaticky bílé či černé až po divočejší barevné kombinace. Stejně široká je i nabídka různých verzí. Sáhnout můžete po Nike Stefan Janoski vyrobených z kůže, semiše nebo textílie. Nabízena je i ženská verze bot či varianta se zabudovanou jednotkou Air Sole pro ještě lepší tlumení dopadů. V souladu s minimalistickým designem najdete fajfku Nike (swoosh) pouze na boku bot, na jazyku je poté uvedeno jméno Stefan Janoski.

Pohodlí a číslování

Nike Stefan Janoski jsou lehké, flexibilní a některé verze v patě navíc mají zabudovanou jednotku Air Sole pro lepší oporu při každém kroku. Tyto tenisky tak mají všechny předpoklady pro to, aby byly dostatečně pohodlné jak pro jízdu na skejtu, tak pro běžné chození. Protože jsou však poměrně úzké, jejich nošení nemusí být dostatečně komfortní pro majitele širších nohou.

S tím souvisí i naše další doporučení. Pokud vám nejsou příjemné těsnější boty nebo nemáte vysloveně úzkou nohu, tyto tenisky si můžete pořídit ve velikosti o půl čísla větší (v US číslování). Jestliže jsou vaše nohy širší, ani to vám nemusí zaručit dostatečnou pohodlnost.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post