Nike Tennis Classic

Nike Tennis Classic


Zanalyzovali jsme 129 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT Nike Tennis Classic

 • Recenzenti často kladně hodnotí kvalitu materiálů, bota je měkká a nikde netlačí, vyzdvihují.
 • Lidé se shodují na tom, že se jedná o extrémně pohodlnou obuv, kterou lze nosit klidně i celý den.
 • Tyhle boty jsou příjemně vzdušné a není v nich ani trochu horko, píší někteří.
 • Tenisky jsou opatřeny protiskluzovou podrážkou. Hodí se hlavně těm, kteří cvičí ve studiu či tělocvičně, kde bývají kluzké parkety, tvrdí uživatelé.
 • Pár lidí chválí lehkost obuvi. Na noze ji téměř necítí.
 • Boty skvěle padnou v mé běžné velikosti, píší téměř všichni kupující.
 • Podle mnoha uživatelů jsou Nike Tennis Classic celkem odolné boty.
 • Obuv splnila očekávání většiny kupujících. Cena odpovídá kvalitě, shodují se.
 • Majitelé na teniskách vyzdvihují čistý design. Oslovilo je, že mohou boty obout téměř k čemukoli.
 • Někteří sneakerheads oceňují možnost vybrat si z pestré škály barev a doplnit tak svou sbírku o víc než jednu barvu.
 • Majitelé původního modelu oceňují, že si boty neztratily svůj vintage look.
 • Lidé vyzdvihují všestrannost tenisek. Můžete v nich pracovat, cvičit, nebo se jen tak procházet po městě, shodují se.
 • Tento model se může pochlubit více než 30letou historií.

2 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Tennis Classic

 • Nějaký čas trvá, než boty rozchodíte a často se to neobejde bez počátečních puchýřů, kritizuje pár recenzentů.
 • Tenisky snadno zašpiníte, musíte je velmi často udržovat, aby zůstaly krásné, vadí několika kupujícím.

Shrnutí

Pro Nike Tennis Classic platí, že v jednoduchosti je krása. Právě čistý design oslovil řadu kupujících. Stejně tak na teniskách vyzdvihují vysoký komfort a také to, jak lehké a vzdušné jsou. Příjemným zjištěním je také bezproblémové číslování. Majitelům naopak vadí, že obuv je pohodlná až když ji rozchodí, což nějakou tu chvíli trvá. Zároveň údržba bot je trochu náročnější.

Pokud hledáte jednoduše pohodlné, vzdušné a cenově dostupné tenisky, které šlechtí retro design a dlouhá historie, budou vám Nike Tennis Classic sympatické. Jestliže se rozhlížíte po technologicky vymakané boty s poutavým designem a trochu snazší údržbou, tento model nejspíš není pro vás.

Uživatelská hodnocení
 • 82%
  Amazon.com - 82%
 • 92%
  Amazon.co.uk - 92%
 • 80%
  Finishline.com - 80%
 • 85%
  Footlocker.com - 85%
 • 83%
  Google nákupy - 83%
84%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 129 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Tennis Classic

Historie těchto bot se začíná psát roku 1980. Tehdy známé jako Nike Tennis Wimbledon zprvu moc pozornosti nezískaly. O rok později v nich legendární tenisový hráč John McEnroe vyhrál Wimbledon, což pro ně byla skvělá reklama a zároveň příležitost pro Nike. Značce imponoval charakter tohoto hráče, jež byl známý svým konfrontačním chováním a častými hádkami s rozhodčími. McEnroe podepsal s Nike výhodnou smlouvu a v roce 1982 se tenisky objevují na pultech obchodů. V rámci spolupráce vychází celá kolekce obuvi a oblečení, zrcadlící rebelský postoj McEnroea, jeho talent a chuť vyhrávat.

Kolekce byla specifická jeho vlastním logem, jež kombinovalo červený swoosh a znak “Mc”. Jeho outfit symbolizoval jak věrnost tenisty k značce, tak odlišnost sportovce od konvenčního tenisového oblečení. Významnost modelu sílí, když v nich slavný tenista vyhraje turnaj All England Championships (1985). Zcela překvapivě ale výroba tohoto modelu o jedenáct let později končí.

Naštěstí ale jen do roku 2002, kdy se opět vrací na scénu pod novým jménem Nike Tennis Classic. Stejná silueta a vintage look, jen pár drobných změn, které nijak nezasahují do filosofie tenisky. Následuje pár let klidu a poté rok 2016, kdy Nike představuje světu tentýž model, opatřený Primeknit materiálem, čímž botu omladil a udělal z ní nadčasovou tenisku pro další generace.

Styl

Pro tento model je typický jednoduchý design. Nike Tennis Classic tvoří dohladka zbroušená syntetická kůže, kterou zdobí typická fajfka. V některých verzích je perforovaná, ale základním modelům vévodí klasická vyšívaná. Na patní části a jazyku najdeme text NIKE. Botou prochází jemné a současně zdobné prošívání.

Tenisky jsou dostupné v mnoha verzích které se liší jak materiály, tak barvami. Základní modely můžete obout snad úplně ke všemu, co vás napadne včetně sportovního a některého formálního oblečení.

Pohodlí a číslování

Přestože postrádají moderní teniskové technologie, za komfort dostávají jedničku s hvězdičkou. Tyto boty jsou lehké, prodyšné a poskytují dobrou podporu během chůze. Jsou tím pádem vhodné jak na cvičení (mimo běh), tak celodenní nošení.

Obuv je trochu užší, což můžete vyřešit výběrem o půl čísla větší velikostí. Pokud vám užší profil bot nevadí, můžete se klidně rozhodnout pro svou běžnou velikost.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1][2]

Rate this post