O projektu

O projektu SvětSneakers.cz

Výběr bot online může být kolikrát pěkná výzva. Dopředu nevíte, jak vám bude sedět číslování, jak jsou tenisky pohodlné či jaké problémy mohou s botou nastat. Aby toho nebylo už dost, na českém internetu nenajdete moc uživatelských recenzí, které by vám při výběru pomohly. Proto jsme tu my!

Vybíráme ty nejpopulárnější sneakers a na základě zkušeností stovek zahraničních i českých recenzentů vytváříme obsáhlé recenze očištěné od všech nesmyslů. Díváme se na všechny aspekty, které jsou pro výběr bot důležité - nic víc, nic míň.

Jak na SvětSneakers.cz píšeme recenze?

První věc, kterou uvidíte, je fotka boty a seznam obchodů, kde jsou tenisky dostupné. O něco níže pak objevíte samotnou recenzi, kterou stavíme z následujících sekcí:

1) Důvody, proč boty (ne)kupovat

Ze všeho nejvíce klademe důraz na masivní průzkum recenzí od kupujících a videorecenzí teniskových nadšenců. Zkušenosti lidí stavíme na první místo a pečlivě mezi nimi hledáme souvislosti. Takto vznikne první část recenze, kterou skládáme z důvodů proč danou botu kupovat a proč nikoli.

2) Shrnutí

Následuje shrnutí, které můžete chápat jako náš závěrečný verdikt. Součástí shrnutí je i procentuální hodnocení, které je aritmetickým průměrem všech uživatelských hodnoceních napříč různými eshopy. V potaz bereme jenom takové obchody, které mají dostatečný počet uživatelských recenzí, aby bylo hodnocení vypovídající. Neomezujeme se pouze na české recenzenty, naopak většinou čerpáme ze zahraničních zdrojů.

3) Příběh bot

Každá teniska má svůj unikátní příběh. Jsme si toho dobře vědomi, a proto jej do recenze také zahrnujeme. Nečekejte však žádná nudná fakta. Vybíráme to nejdůležitější z historie bot, z čehož následně vytváříme stručné avšak poutavé příběhy. Ve světě tenisek budete totiž jen težko hledat boty s nudným příběhem.

4) Styl bot

Co na teniskách na první pohled zaujme pozornost? S jakým outfitem si boty můžete sladit? A na jaké barevné kombinace se můžete těšit? To se dozvíte vždy v této sekci.

5) Pohodlí a číslování bot

Z nadpisu již asi chápete smysl této části recenze. Dozvíte se, jak si tenisky vedou s pohodlím a jaké je naše doporučení pro volbu správné velikosti. Tady zúčtujeme ty dlouhé hodiny, které trávíme průzkumem každé tenisky, a na základě zkušeností všech recenzentů vytvoříme naše vlastní (občas i nepohodlné) doporučení.

6) Videorecenze

Do této sekce vkládáme ty nejpřínosnější videoreceze dané tenisky. Většina z nich je však v angličtině.

7) Zdroje

Máte pochybnosti, odkud čerpáme informace? Všechny zdroje pečlivě vkládáme do této sekce, abyste si mohli veškeré naše tvrzení sami ověřit. Upřímnost je naše zásada číslo jedna, proto pokud najdete jakoukoli nepřesnost, neváhejte si nám postěžovat zde.

Proč děláme recenze tak, jak je děláme?

Samozřejmě nás napadlo si všechny tenisky nechávat zasílat od nějakého eshopu a dělat recenze klasickým způsobem. To by nebyl problém, jistě by to šlo zařídit. Proč to tak tedy neděláme?

Když bychom tenisky recenzovali osobně, recenze by nemohla být plně objektivní. Každý z nás má jiný vkus, jiné proporce noh nebo jinou motivaci, proč si boty kupuje. Nehledě na to, že bychom mohli obdržet vadný kousek, čímž by celá recenze přestala být vypovídající.

Rozhodli jsme se to udělat jinak! Když vezmeme v potaz zkušenosti všech zahraničních i českých recenzentů, pak se dozvíme daleko více. Budeme vědět, jak boty oceňují sportovci, jak na ně pohlíží sneakerheads či jaký názor na ně mají lidé, kteří prostě shání pěkné a pohodlné tenisky. Zjistíme také, jak sedí lidem s širokým nártem, jak dlouho boty vydrží či jestli je častý výskyt vadných kousků. Ve zkratce: důkladným průzkumem vám můžeme přinést daleko užitečnější informace než pouhou zkušeností našeho jednoho testera.

Jak projekt vydělává?

Psát o teniskách je naše vášeň, ale abychom mohli přinášet stále nové recenze je nezbytné, aby projekt vydělával. Proto jsme se domluvili s několika eshopy na affiliate spolupráci. U každé recenze najdete seznam obchodů, kde jsou dané boty dostupné. Pokud se prokliknete z našeho webu do obchodu a provedete nákup, dostaneme malé procento z vašeho nákupu jako odměnu za doporučení. Zboží stojí úplně stejně, jako kdyby jste neklikli na náš odkaz. V praxi tedy nepocítíte žádnou změnu.

Pokud se vám myšlenka projektu líbí a chcete nás podpořit, pak se stačí po přečtení recenze prokliknout do vašeho oblíbeného eshopu. Pokud někdy v následujícíh dnech nakoupíte, můžete si na nás v dobrém vzpomenout. Když vám recenze pomůže, pak věříme, že jde o férový byznys model. Jestliže vám třeba recenze nepřišla užitečná, proklikli jste se do eshopu a příčí se vám představa, že bychom za to dostali provizi, pak si stačí v prohlížeči vymazat cookies. Tím zajistíte, že z vašeho případného nákupu nedostaneme ani korunu.

Průvodci světem tenisek jsou...

...nadšenci, kteří si dali prostý cíl - povnést svět tenisek na novou úroveň. 

Daniel Hanuš
Autor recenzí a zakladatel


Od roku 2009 trénuji aktivně parkour, což znamená mimo jiné dvě věci: 1) často boty ničím a musím kupovat nové a 2) pečlivě si je vybírám a vzdělávám se o nich. Abych mohl trénovat, o tenisky se zajímat musím, ať už chci nebo ne. Postupem času jsem do sneakers zapadl až po uši a na jaře roku 2018 jsem se rozhodl stvořit základnu pro každého milovníka tenisek: SvětSneakers.cz. Aktuálně kráčím hlavně v teniskách Vans UltraRange Rapidweld


Jsem také:
Parkourista a student ekonomie

Pavla Šindelářová
Autorka recenzí


Často cestuju a proto jsem brzy zjistila, že bez pohodlných bot dlouhé cesty možná přinesou potěšení mně, ale ne mým nohám. Kvůli tomu jsem se poprvé ponořila do světa tenisek a díky podílení se na SvětSneakers.cz mu postupně zcela propadla. Moje poznávací znamení? Knížka z oblasti psychologie v jedné ruce, hrnek kávy ve druhé a barevné tenisky na nohách.


Jsem také:
Copywriterka a studentka psychologie

Lída Maršálková
Autorka recenzí


Móda nikdy nebyla mým šálkem kávy, ale paradoxně jsem zahnízdila v ZOOTu jako copywriter. Nevědomky jsem se tak zamilovala do svých prvních sneakers: Chuck Taylor All Star v zářivě žluté. Když pak ke mně přišla příležitost pomáhat tvořit SvětSneakers, nebylo co řešit. Věřím, že za každou teniskou je příběh, který stojí za to poznat. Ostatně právě tohle poznávání mě na psaní zde baví nejvíc.


Jsem také:
Na kofeinu závislá copywriterka a spoluzakladatelka pražské kavárny Jedno kafe nestačí.

Jana Krajčová
Autorka recenzí


Vždy mě fascinoval svět krásy, módy a stylu. Přirozeně mě tak baví sledovat, co je zrovna trendy. A tenisky jsou trendy vlastně neustále. Přestože mě nejspíš na ulici potkáte v podpatcích nebo balerínkách, rozhodla jsem se rozšířit obzory i ve světě sneakers. Díky psaní recenzí mohu neustále objevovat někdy až neuvěřitelné příběhy bot a zároveň pomáhat lidem ​vybrat si tenisky, které pro ně nebudou vyhozené peníze.


Jsem také:
Autorka módního webu Fashionising.cz a PR manažerka

Lukáš Bilinec
Autor recenzí


Můj vřelý vztah k teniskám odstartoval před více než deseti lety, když jsem si za první vydělané peníze pořídil Nike Dunk High. Za poslední roky se okolo sneakers vytvořil hype, který občas připomíná šílenství. "Knowledge is the key." Proto si myslím, že web SvětSneakers.cz má smysl.


Jsem také:
Social Media Specialist