Raf Simons Ozweego

Raf Simons Ozweego


Zanalyzovali jsme 17 různých zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Raf Simons Ozweego

 • Většina kladně hodnotí výdrž AdiWEAR podrážky, a to i při vyšší zátěži.
 • Lidé si na teniskách cení elastického odpružení. Díky němu vás prý na konci dne nebudou bolet nohy.
 • Kupující chválí použití kvalitních materiálů. Je to znát jak na pohled, tak na dotek.
 • Několik recenzentů včetně tohoto videorecenzenta vyzdvihuje celkové provedení boty. Někteří píší, že působí jako ručně šité.
 • V těchto teniskách máte pocit, že jste obuli prémiovou nebo limitovanou obuv, shoduje se mnoho kupujících.
 • Mnoho lidí by tento model doporučilo svým kamarádům.
 • Majitelé původního modelu z 90. let prohlašují, že nové Ozweego jsou vítanou změnou a současně nezklamaly.
 • Nejen tento videorecenzent tvrdí, že krémovo-bílá colorway patří k těm nejhezčím.
 • K botám dostanete extra pár tkaniček navíc, oceňuje několik kupujících.
 • Teniskám neodolaly hvězdy jako modelky Kendal Jenner a Kylie Jenner či rapper Kanye West.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Raf Simons Ozweego

 • Některým kritikům vadí specifický design bot. Tvrdí, že nepadne ke všemu a navíc v kombinaci s kalhotami nebo šortkami působí divně.
 • Bota je opravdu robustní a na hubených nohách vypadá až směšně, kritizuje pár uživatelů.
 • Někteří kupující kritizují vysokou cenu obuvi. Tvrdí, že jim neodpovídá ani design ani funkčnost.
 • Špička tenisek je užší a tlačí do palce, stěžuje si pár majitelů.
 • Většina recenzentů včetně tohoto videorecenzenta se shoduje na tom, že boty jsou větší a doporučují zvolit o půl čísla menší velikost.

Shrnutí

Design je u těchto bot výhodou i nevýhodou současně. Milovníky extravagance tento styl učaroval, ale běžní uživatelé mají problém najít k nim vhodné oblečení. Lidé mají na teniskách rádi kvalitní materiály a poutavé barvy. Jako výhodu také zmiňují podrážku adiWEAR, která činí botu odolnější. Naopak kritika padla na přemrštěnou cenu a na masivní zjev boty.

Jestliže vám je vaší prioritou nejlepší možná kvalita a současně chcete v nových botách poutat pozornost, pak jsou tyhle boty přímo pro vás. Pokud hledáte o poznání levnější tenisky, které navíc svým vzhledem “neřvou” do okolí, pravděpodobně s adidas Raf Simons Ozweego spokojeni nebudete.

Naše hodnocení
 • 79%
  Hodnocení od SvětSneakers - 79%
79%

Pouze několik úvodních vět

Hodnocení jsme sestavili na základě 17 různých zdrojů. Zaměřili jsme se hlavně na blogové recenze, videorecenze a články o historii.

Příběh bot Raf Simons Ozweego

O původních běžeckých botách adidas Ozweego, které vyšly v roce 1997 se toho ví poměrně málo. Přesto adidasu stály za to, aby je nechal vzkřísit. A komu jinému jejich redesign svěřit, než osvědčenému Rafu Simonsovi. Ukázalo se totiž, že má jedinečný dar vdechnout šmrnc retro teniskám, tak proč jeho designerský um nevyužít ještě jednou?

V roce 2013 tedy adidas a Raf Simons představují nové, modernější a kvalitnější Ozweego II. Neokoukané barevné kombinace učarovaly sběratelům lajků na sociálních sítích, zatímco sběratelé vycítili příležitost obohatit sbírku o tenisky, které jim v budoucnu vydělají majlant. Ozweego II následovaly modely Ozweego II a Bunny, které se také staly úspěšnými - nehledě na kritiky, kteří Rafu Simonsovi dali nelichotivou přezdívku “Godfather of Ugly Shoes” neboli Kmotra ošklivých tenisek.

Je pravda, že design bot je velmi specifický, což příznivcům nevadilo a hrdě hlásali, že právě tohle jsou přesně ty boty, které obujete k výjimečným příležitostem. A teď něco málo o botě samotné. Značka překvapivě použila podrážku adiWEAR, která je určena primárně pro outdoorovou obuv. Možná proto, aby ochránila choulostivý svrchní materiál.

Řada lidí se také podivovala nad názvem Ozweego Bunny (z angl. králíček), protože právě s králíčkem měla nejméně společného. Vysvětlení je však jednoduché. Obuv svou mohutností připomíná tzv. Bunny boots, které nosili vojáci ozbrojených sil USA. Tyto boty je na Aljašce chránily před mrazem. Podobnou spolupráci zopakovali u bot adidas Raf Simons Stan Smith

Styl

Adidas Raf Simons Ozweego má velmi specifický design, který budí rozpaky i nadšení. Hlavním znakem, který odlišuje Ozweego od kterékoli jiné obuvi jsou plastová okénka. Ta najdete na vnější a vnitřní straně, ale také na jazyku a patě. Svršek je kombinací několika materiálů, konkrétně kůže, nylonu a textilu. Patní část zdobí 3 pruhy značky adidas, plastovému okénku na jazyku kraluje jméno Raf Simons.

Raf Simons Ozweego není jen jeden. V obchodech najdete rovnou několik jeho verzí pod názvy Ozweego II a Ozweego III, Bunny a Replicant. Liší se hlavně barvami, ale také materiály nebo umístěním loga.

Pohodlí a číslování

Raf Simons Ozweego sice nejsou ty nejpohodlnější boty na světě, avšak při většině běžných aktivitách se v nich budete cítit příjemně. Boty jsou vzdušné, lehké a odolné. O vyšší komfort se také postará polstrování a podrážka adiWEAR určená primárně pro outdoorovou obuv.

Tenisky jsou poměrně prostorné a velké. Jestliže nemáte širší chodidla, doporučíme vám zvolit o půl čísla menší velikost. Pokud jsou vaše chodidla přeci jen trochu širší, můžete bez obav zůstat u své velikosti.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12]
 2. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5]

Rate this post