Vans Authentic Lite

Vans Authentic Lite


Zanalyzovali jsme 277 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Vans Authentic Lite

 • Tenisky jsou odlehčenou verzí ikonických Vans Authentic z roku 1966.
 • Uživatelé ve svých recenzích vyzdvihují vysokou pohodlnost bot. Jsou podle nich vhodné i pro celodenní nošení.
 • Předností tenisek je jejich všestrannost. Díky designu a vlastnostem se podle recenzentů hodí pro nošení do práce, školy i občasné skejtování.
 • Vans Authentic Lite jsou cenově velice dobře dostupné, shoduje se několik kupujících.
 • Recenzenti si nemohou vynachválit lehkost tenisek. Jeden uživatel na stránkách zappos.com uvedl, že v porovnání s touto verzí se mu původní model najednou zdá neskutečně těžký.
 • Tenisky jsou prodyšné, udávají jejich majitelé. Líbí se jim, že je mohou obouvat i v horkém létě.
 • Uživatelé oceňují, že si boty uchovaly svůj klasický minimalistický design.
 • Část recenzentů patří mezi věrné uživatele modelu Vans Authentic. Někteří si jeho odlehčenou variantu oblíbili tak, že už doma mají víc párů, případně přemýšlí o koupi dalších. Jeden kupující uvedl, že originál má rád, ale verzi Lite miluje.
 • Několik kupujících mezi pozitiva řadí flexibilitu a ohebnost bot.
 • Většině lidí tenisky sedí v jejich běžné velikosti. Podle jednoho recenzenta jsou vhodné i pro majitele širokých či plochých nohou.
 • Hodí se ke každému outfitu, pochvalují si jejich nositelé.
 • Původní či Lite verzi obouvají i známé hvězdy včetně autora megahitu Happy Pharella, herečky Natalie Portman nebo rapera Tygy.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Vans Authentic Lite

 • Měkké podrážky se rychle opotřebí a to zejména při jízdě na skejtu, upozorňují někteří uživatelé. Vans Authentic Lite jsou celkově méně odolné než tradiční verze, poznamenává například jeden videobloger.
 • Několika lidem se nelíbí, že se černá linie kolem bot začíná drolit již po několika nošeních.
 • Jeden kritik nebyl spokojen s výdrží barev. Ty prý blednou rychleji než u původní verze.
 • Pár jedinců poukazuje na horší trakci (přilnavost) bot.
 • Několik recenzentů by uvítalo rozšíření nabídky barevných variant. Zdá se jim, že oproti tradičním Vans Authentic je k dostání málo barev a vzorů.

Shrnutí

Tenisky Vans Authentic Lite představují odlehčenou verzi jedné z nejvíce ikonických siluet značky Vans. Bez problémů zapadnou do skate parku i na ulici. Lidé si je oblíbili pro jejich pohodlnost, extrémně nízkou váhu i jednoduchý a roztomilý vzhled. Nepotěšila je však nižší kvalita, která se projevuje především rychlým ochozením podrážky a blednutím barev.

Pokud jste fandové designu původního modelu, toužíte po lehkých a prodyšných botách ideálních na léto nebo sháníte obuv téměř za pakatel, Vans Authentic Lite si zamilujete. Pokud ale máte rádi futuristický vzhled a divočejší barevné kombinace nebo chcete boty, co vydrží roky, tyto tenisky pro vás spíše nebudou ty pravé.

Uživatelská hodnocení
 • 96%
  Amazon.com - 96%
 • 91%
  Amazon.co.uk - 91%
 • 88%
  Vans.com - 88%
 • 80%
  Google nákupy - 80%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 277 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Vans Authentic Lite

16. března 1966 se zrodila značka Vans. Za jejím vznikem stáli bratři Paul a Jim Van Dorenovi a jejich obchodní partneři Gordon Lee a Serge Delia. Z Paulových rukou pocházel i návrh prvního modelu vyznačujícího se naprosto jednoduchou siluetou. Tento model v době svého debutu nesl název Vans #44, dnes ho známe jako Vans Authentic.

Právě minimalismus je pravděpodobně jedním z důvodů, proč se tyto tenisky staly nepostradatelným základem pro skejťáky. Vyhovovala jim i podrážka s dobrou trakcí. Vedení značky Vans navíc skateboarding podporovalo četnými investicemi do skate parků. S růstem kultury skateboardingu tak byla většina riderů po celé jižní Kalifornii vídána ve Vans Style #44 (Authentic).

Značka do své nabídky v následujících letech zařadila i další úspěšné modely jako Vans Old Skool nebo Vans Era, vysoká poptávka však stále přetrvávala i po Vans Authentic. Fanoušci si dnes tak mohou vybírat z široké nabídky barev, vzorů i materiálů. Představeny byly i tenisky Vans Authentic Lite. Design zůstává stejný, po obutí však rozdíl poznáte v hmotnosti.

Styl

Vans Authentic Lite mají jednoduchý design, výborně proto doplní šatník bez ohledu na životní styl. Ať už jste tedy vyznavači klasiky a oblékáte džíny s tričkem anebo máte rádi formálnější styl s kalhotami a košilí, kombinace s těmito teniskami bude vypadat dobře. Ženy je mohou nosit i s šaty nebo sukní a třeba si tak po vzoru herečky z Gossip Girl Taylor Momsen vytvořit osobitý sexy styl.

Na českém trhu seženete klasickou plátěnou variantu, zvolit ale můžete i koženou verzi. Tyto tenisky poznáte podle typické podrážky s “wafle“ vzorem a štítku “Off the wall” na patě. Nechybí ani tradiční kovová očka na šněrování.

Pohodlí a číslování

Vans Authentic Lite mají měkkou vnitřní vložku Ultra cush, která zajišťuje vysoký komfort i při každodenním nošení. Prodyšnost a lehkost z nich navíc činí ideální letní obuv. Boty vám padnou ve vaší běžné velikosti.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post