Vans Era 59

Vans Era 59


Zanalyzovali jsme 1723 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT Vans Era 59

 • Recenzenti chválí vzhled tenisek. Při jeho popisu nejčastěji používají slova jako roztomilý, stylový a atraktivní.
 • Kožené akcenty dodávají botám originální nádech, líbí se několika uživatelům.
 • Vans Era za sebou mají dlouhou historii, debutovaly již v roce 1975.
 • Většina lidí tenisky hodnotí jako dostatečně pohodlné i pro každodenní nošení.
 • Cena není vysoká, pochvalují si majitelé Vans Era 59.
 • Velká část kupujících ve svých recenzích vyzdvihla všestrannost bot. Jeden uživatel uvedl, že v nich chodí do práce, jezdí na kole a oslavil v nich i silvestr.
 • Tenisky jsou aktuálně, v roce 2019, dostupné v několika barevných variacích.
 • Podle názoru většiny recenzentů tenisky můžete kombinovat se všemi oděvy z vašeho šatníku. Obzvlášť dobře prý vypadají se skinny džínami.
 • Několik vlastníků Vans Era 59 udává, že kam přijdou, dostávají komplimenty.
 • Sneakers jsou hodně pružné a mají dobrou přilnavost podrážky, zmiňuje ve videu jeden recenzent.
 • Číslování sedí, tvrdí většina recenzentů. Nesouhlasí pouze majitelé širších nohou, kteří si tenisky pořizují ve velikosti o půl čísla větší.
 • Pár lidí jako plus zmiňuje fakt, že obuv ve skutečnosti vypadá ještě lépe než na fotkách.
 • Tenisky jsou oblíbené i mezi celebritami. Mohli jste je tak vidět například na Romeovi Beckhamovi, synovi slavného fotbalisty, či herečce Olivii Wilde alias Třináctce ze seriálu Dr. House.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Vans Era 59

 • Někteří recenzenti upozorňují na vložku s nedostatečnou podporou klenby. Tenisky proto nedoporučují na dlouhé procházky.
 • Jazyk bot je o něco míň polstrovaný než u jiné obuvi, uvedl jeden kritik.
 • Několik uživatelů si stěžuje, že nošení z počátku není příliš komfortní, protože chvíli trvá, než se boty roztáhnou a přizpůsobí.

Shrnutí

Tenisky Vans Era 59 jsou původně určené pro jízdu na skateboardu, dnes je ale řada lidí využívá pro běžné nošení. Uživatelé si je zamilovali pro jejich chytlavý vzhled se zajímavými koženými detaily, pohodlnost i širokou nabídku barevných kombinací. Někteří z nich však byli kritičtí vůči vložce, která klenbě neposkytuje dostatečnou podporu.

Pokud sháníte snadno kombinovatelné tenisky, potřebujete boty hodící se na více příležitostí nebo nechcete příliš odlehčit svou peněženku, Vans Era 59 se vám budou líbit. Jestliže však vybíráte boty na dlouhé túry nebo se vám nechce překonávat počáteční nepříliš komfortní období, pak byste si nejspíš ještě měli svůj výběr promyslet.

Uživatelská hodnocení
 • 88%
  Amazon.com - 88%
 • 90%
  Vans.com - 90%
 • 90%
  Google nákupy - 90%
 • 98%
  Tactics.com - 98%
92%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1723 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Vans Era 59

V roce 1966 dva bratři – Paul a Jim Van Dorenovi – založili firmu Vans. Jejich boty se brzy staly naprostou klasikou skate stylu. Již prvotní výrobky se vyznačovaly jednoduchou siluetou a skvělou trakcí. Vedení značky se ale snažilo vytvořit tenisky ještě více přizpůsobené potřebám skejťáků.

V roce 1975 byl světu představen model Vans Era. V dané době byl ještě znám pod názvem Vans #95. Na jeho návrhu pracovali Tony Alva a Stacy Peralta. Oba byli členové proslulé Z-Boys, která se stala symbolem skateboardingu.

Skateboardisti si Vans Era ihned oblíbili a to především díky jejich polstrování a protiskluzové podrážce zajišťující perfektní přilnavost bot při jízdě na skejtu. Hitem se stal i jejich stylový a prostý design.

Tenisky Vans Era byly z počátku dostupné pouze v červeno-modré verzi, nabídka barevných variant se ale brzy rozšířila. Dnes jsou využívány zejména jako lifestylová obuv, přesto jim stále zůstává věrná i řada riderů. Boty Vans Era tak ani po letech nic neztrácí na své popularitě.

Styl

Vans Era 59 můžete díky jednoduchému designu kombinovat s každým outfitem. Dobře vypadají s klasickými džínami a tričkem. Pokud je chcete nosit do práce, beze strachu je můžete obout i k více formálnějšímu oblečení. Máte možnost vybírat z několika barevných kombinací. Aktuálně (2019) tyto tenisky na českém trhu seženete například ve světlých barvách ideálních na léto, sáhnout můžete i po verzi s leopardím vzorem.

Tenisky Vans Era 59 vás na první pohled zaujmou koženými detaily. Decentní štítek s nápisem Vans najdete poblíž tkaniček, nápis Off the wall je klasicky umístěn na patě. Boty mají waflovou podrážku i šití typické pro Vans.

Pohodlí a číslování

Jak je u bot Vans typické, chvíli trvá, než je rozchodíte. Po chvíli se ale roztáhnou a jejich nošení je pohodlné.

Doporučujeme pořídit si vaši běžnou velikost. Nelekejte se, když vám tenisky budou ze začátku těsnější. Jak už jsme zmínili, materiál po několika nošeních běžně o trochu povolí. Volba o půl čísla větší velikosti (v US číslování) je však na místě, pokud máte širší nohu.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post