Zanalyzovali jsme 434 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:
Kožená verze oblíbené klasiky Vans Old Skool sklidila u recenzentů úspěch jak za styl, tak za kvalitu a pohodlí. Lidé vyzdvihují možnost obout tenisky téměř k čemukoli, co máte ve skříni. Oceňují i kvalitní kůži, která je nepromokavá a měkká. Naopak kritizují, že obuv není tak vzdušná, což od nákupu odrazuje hlavně v létě. Někteří mají také problém s obyčejnou tenkou vložkou do bot.
Pokud hledáte tenisky s příběhem, jako mají například Vans Old Skool, a současně hledáte stylovou a pohodlnou koženou obuv, tento model vám jistě udělá radost. Jestliže máte v hledáčku vzdušnou a možná také více sportovní obuv s futuristickým designem, nejspíš vás tento model nenadchne.
Pouze několik úvodních vět
Celkem 434 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.
V roce 1966 otevírají ve slunné Kalifornii dva bratři, James a Paul Dorenovi, vlastní obuvní firmu. The Van Doren Rubber Company láká lidi na netradiční koncept výroby a prodeje bot pod jednou střechou. Slibují, že ráno objednané boty si můžete ještě tentýž den odpoledne odnést domů. Právě díky rychlovýrobě nebyl čas jednotlivé modely pojmenovat. Jejich první tenisky proto dostaly označení “styl 44”, později známý jako Vans Authentic.
Přesně o 11 později, v roce 1977, přichází na svět styl 36, později známý jako Old Skool. Kromě ikonické Vans siluety, která se nesmazataleně zapsala do sneakers světa, dostala tahle bota do vínku jazz stripe. Nike měl “fajfku”, adidas tři pruhy a Vans od těch časů svůj jazzový proužek, navržený mladším bratrem Paulem.
80. léta byla ve znamení customizace tenisek a právě Old Skooly pro to byly jako stvořené. Díky panelování je bylo snadné pokreslit a barva na plátěném svršku krásně držela. Toho se chytli hlavně pankáči a skejťáci, pro něž se tyhle boty staly samozřejmostí. O tomto modelu bylo v budoucnu ještě hodně slyšet. Například v roce 1996, kdy došlo na kolaboraci Vans se skate značkou Supreme.
Spolupráce dvou skate velikánů udělala z Old Skoolů nejoblíbenější skate botu na světě. Ostatně oblíbily si ji i takové hvězdy skate scény jako Guy Mariano a Henry Sanchez. Paradoxně za účelem skateboardingu si tyhle Vansky dnes koupí už málokdo. Tenisky se staly spíše jakýmsi vyjádřením životního stylu a uctívání skate kultury.
Od svého plátěného předchůdce se tento model téměř v ničem neliší. Jednoduchý design a ikonická Vans silueta zůstávají, stejně jako jazz stripe na vnitřní a vnější straně. Vulkanizovaná vaflová podrážka je samozřejmostí. Prostor na podrážce pod patou hrdě obývá gumový štítek Vans “Off The Wall”. Na svršek tenisek byla použita kvalitní kůže, kterou Vans nabízí dokonce i ve veggie verzi (bez použití chemie).
Old Skooly jsou univerzální tenisky jak k neformálnímu, tak dokonce k některému formálnímu oblečení. Koktejlové šaty a pánské obleky povoleny! Model si mohou ženy i muži customizovat podle svých představ.
Postrádají perforaci a kvalitnější vložku do bot. Přesto jsou to velmi pohodlné lifestylové tenisky do města a není vyloučeno ani celodenní nošení. Obuv je z měkké hladké kůže, která nikde netlačí. Další benefit je vnitřní polstrování kolem kotníku, které zabraňuje puchýřům na patě a vaflová podrážka má skvělou přilnavost nejen na skateboardu.
Vans Old Skool Leather můžete bez obav obout ve své běžné velikosti. Pokud by vám však vadilo, že jsou boty trochu prostornější, zkuste o půl čísla menší velikost.