Vans Old Skool Leather

Vans Old Skool Leather


Zanalyzovali jsme 434 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT Vans Old Skool Leather

 • Podle většiny kupujících jsou Vansky celkem odolné. “Nosím je až na výjimky denně i víc než 8 hodin a stále vypadají jako nové,” píše jeden z nich.
 • Majitelé Old Skoolů oceňují, že jsou boty prostornější.
 • Nejen tento videorecenzent chválí, že boty díky měkké kůži nikde netlačí.
 • Pár lidí chválilo fakt, že boty jsou díky koženému svršku nepromokavé.
 • Uživatelé vyzdvihují pocit pohodlí, který v teniskách mají. Někteří tvrdí, že jsou vhodné i na celodenní nošení.
 • Řada uživatelů oceňuje, jak snadno se boty čistí.
 • Někteří píší, že rozchodit obuv je poměrně snadné a nezabere to tolik času.
 • Neutrální barvy a jednoduchý design padne skvěle téměř k čemukoli včetně obleku, shodují se recenzenti.
 • Obuv dobře padne v běžně nošené velikosti, shodují se téměř všichni kupující.
 • Mezi spokojenými kupujícími je mnoho rodičů, kteří obuv koupili pro své děti.
 • Model má více než 40letou historii a stále je tak nadčasový, vyzdvihlo pár majitelů.
 • Jeden recenzent oceňuje veggie-friendly verzi této obuvi. Líbí se mu, že kůže byla zpracována přírodní cestou bez chemikálií.
 • V těchto botách lidé často vyjadřují své propojení s uměním, streetovou nebo skate kulturou.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Vans Old Skool Leather

 • Mnoho kupujících bylo zklamaných z toho, že bílá varianta obuvi není tak úplně bílá, ale spíše světle krémová.
 • Kritikům vadí, že boty nejsou tolik prodyšné a brzy se jim v nich zpotí chodidla.
 • V obuvi je pouze obyčejná vložka do bot, která je tenká a bez podpory klenby, kritizuje pár uživatelů.

Shrnutí

Kožená verze oblíbené klasiky Vans Old Skool sklidila u recenzentů úspěch jak za styl, tak za kvalitu a pohodlí. Lidé vyzdvihují možnost obout tenisky téměř k čemukoli, co máte ve skříni. Oceňují i kvalitní kůži, která je nepromokavá a měkká. Naopak kritizují, že obuv není tak vzdušná, což od nákupu odrazuje hlavně v létě. Někteří mají také problém s obyčejnou tenkou vložkou do bot.

Pokud hledáte tenisky s příběhem, jako mají například Vans Old Skool, a současně hledáte stylovou a pohodlnou koženou obuv, tento model vám jistě udělá radost. Jestliže máte v hledáčku vzdušnou a možná také více sportovní obuv s futuristickým designem, nejspíš vás tento model nenadchne.

Uživatelská hodnocení
 • 95%
  Vans.com - 95%
 • 96%
  Google nákupy - 96%
 • 94%
  Office.co.uk - 94%
 • 90%
  Offspring.co.uk - 90%
94%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 434 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Vans Old Skool Leather

V roce 1966 otevírají ve slunné Kalifornii dva bratři, James a Paul Dorenovi, vlastní obuvní firmu. The Van Doren Rubber Company láká lidi na netradiční koncept výroby a prodeje bot pod jednou střechou. Slibují, že ráno objednané boty si můžete ještě tentýž den odpoledne odnést domů. Právě díky rychlovýrobě nebyl čas jednotlivé modely pojmenovat. Jejich první tenisky proto dostaly označení “styl 44”, později známý jako Vans Authentic.

Přesně o 11 později, v roce 1977, přichází na svět styl 36, později známý jako Old Skool. Kromě ikonické Vans siluety, která se nesmazataleně zapsala do sneakers světa, dostala tahle bota do vínku jazz stripe. Nike měl “fajfku”, adidas tři pruhy a Vans od těch časů svůj jazzový proužek, navržený mladším bratrem Paulem.

80. léta byla ve znamení customizace tenisek a právě Old Skooly pro to byly jako stvořené. Díky panelování je bylo snadné pokreslit a barva na plátěném svršku krásně držela. Toho se chytli hlavně pankáči a skejťáci, pro něž se tyhle boty staly samozřejmostí. O tomto modelu bylo v budoucnu ještě hodně slyšet. Například v roce 1996, kdy došlo na kolaboraci Vans se skate značkou Supreme.

Spolupráce dvou skate velikánů udělala z Old Skoolů nejoblíbenější skate botu na světě. Ostatně oblíbily si ji i takové hvězdy skate scény jako Guy Mariano a Henry Sanchez. Paradoxně za účelem skateboardingu si tyhle Vansky dnes koupí už málokdo. Tenisky se staly spíše jakýmsi vyjádřením životního stylu a uctívání skate kultury.

Styl

Od svého plátěného předchůdce se tento model téměř v ničem neliší. Jednoduchý design a ikonická Vans silueta zůstávají, stejně jako jazz stripe na vnitřní a vnější straně. Vulkanizovaná vaflová podrážka je samozřejmostí. Prostor na podrážce pod patou hrdě obývá gumový štítek Vans “Off The Wall”. Na svršek tenisek byla použita kvalitní kůže, kterou Vans nabízí dokonce i ve veggie verzi (bez použití chemie).

Old Skooly jsou univerzální tenisky jak k neformálnímu, tak dokonce k některému formálnímu oblečení. Koktejlové šaty a pánské obleky povoleny! Model si mohou ženy i muži customizovat podle svých představ.

Pohodlí a číslování

Postrádají perforaci a kvalitnější vložku do bot. Přesto jsou to velmi pohodlné lifestylové tenisky do města a není vyloučeno ani celodenní nošení. Obuv je z měkké hladké kůže, která nikde netlačí. Další benefit je vnitřní polstrování kolem kotníku, které zabraňuje puchýřům na patě a vaflová podrážka má skvělou přilnavost nejen na skateboardu.

Vans Old Skool Leather můžete bez obav obout ve své běžné velikosti. Pokud by vám však vadilo, že jsou boty trochu prostornější, zkuste o půl čísla menší velikost.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post