Vans Old Skool Lite

Vans Old Skool Lite


Zanalyzovali jsme 4469 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Vans Old Skool Lite

 • Tenisky jsou odlehčenou verzí dnes již legendárních Vans Old Skool. Ty mají dlouhou historii sahající do roku 1977.
 • Recenzenti oceňují především extrémní lehkost bot.
 • Díky svému minimalistickému vzhledu se Vans Old Skool Lite hodí ke každému outfitu, shodují se kupující.
 • Jeden videorecenzent boty doporučuje především pro letní sezónu. On sám si je oblíbil pro jejich lehkost i pohodlnost a nosil je proto téměř celé léto.
 • Někteří lidé zmínili, že vlastní víc párů těchto tenisek nebo si další plánují koupit.
 • Podle většiny recenzentů číslování bot odpovídá jejich běžné velikosti.
 • Tenisky jsou k dostání za přijatelnou cenu, udávají majitelé těchto Vansek.
 • Lidé uvádějí, že si boty mohou vzít kamkoliv. Najdou se proto tací, kteří je obouvají do školy, do práce, ale třeba i na delší cestování.
 • Tenisky jsou kupujícími hodnoceny jako pohodlné. Několik lidí chválí měkké polstrování v oblasti kotníku.
 • Uživatelům se líbí jednoduchý design a ikonický vzhled bot.
 • Někteří recenzenti doufají, že značka Vans tuto stylovou a zároveň funkční obuv nikdy nepřestane vyrábět.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Vans Old Skool Lite

 • Řada kupujících si stěžuje, že jsou tenisky méně kvalitní než tradiční Vans Old Skool. Někteří z nich uvádějí, že se použitý materiál brzy trhá a to zejména na špičce boty.
 • Několik lidí upozorňuje na to, že se již po pár nošeních začíná drolit černá linie kolem boty. Podobně rychle se údajně opotřebí i logo na patě.
 • Pár kupujících zmínilo horší přilnavost podrážky. Jeden z nich tvrdí, že teniska neposkytuje žádnou trakci především na mokrém a hladkém povrchu.
 • Podle názoru několika uživatelů nejsou vhodné pro profi skateboardisty. Boty se prý při skejtování rychleji opotřebí.
 • Jak je typické pro Vans, materiál je ze začátku tužší a chvíli trvá, než se roztáhne, tvrdí několik recenzentů.

Shrnutí

Vans Old Skool Lite představují klasickou verzi v odlehčeném stylu. Původně skate boty, které se dnes používají spíše jako lifestylová obuv. Uživatelé oceňují nízkou váhu i jejich minimalistický vzhled, který se hodí na každou příležitost a ke každému outfitu. Někteří z nich si ale stěžují na kvalitu použitého materiálu nebo na to, že chvíli trvá, než boty rozchodíte.

Po těchto teniskách sáhněte, pokud patříte mezi fanoušky klasické verze Vans Old Skool, vyžadujete vysoký komfort při každém kroku nebo sháníte cenově dostupnou obuv. Pokud je však vaší prioritou dlouhá výdrž nebo perfektní trakce bot, tyto tenisky vám doporučit nemůžeme. Pro amatérský skateboarding vám postačí, pokud však skejtování berete vážněji a plánujete tenisky pořádně vytěžovat, pak má smysl uvažovat spíše o Vans Old Skool Pro či jiných profi skejtových botách.

Uživatelská hodnocení
 • 88%
  Vans.com - 88%
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 88%
  Zappos.com - 88%
 • 90%
  Google nákupy - 90%
88%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 4469 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Vans Old Skool Lite

Příběh dnes již legendární značky Vans se začal psát 16.března 1966. Ten den bratři Paul a Jim Van Dorenovi společně se dvěma spolupracovníky v americkém městě Anaheim rozjeli svůj byznys. Specializovali se na zakázkovou výrobu obuvi, která byla prodávána přímo veřejnosti. Hned první den měli 12 zákazníků. Boty Vans se brzy staly klasikou skate stylu.

Cenově dostupné tenisky skateboardistům vyhovovaly zejména díky podrážce, jejich oblibě mezi skejťáky ale přispívali i sami majitelé firmy Vans. Ti pro své zákazníky budovali skate parky, ale také například opravovali jejich děravé boty. Dnes už ve Vanskách jezdí jen menší procento zákazníků, většina je používá jako lifestylovou obuv.

Do roku 1977 však Vansky byly jen jednoduché plátěné tenisky. V tomto roce Paul Van Dooren přišel s návrhem „jazz stripe“ – bílé vlny na boku, která od té doby zdobí každou botu od značky Vans.

V roce 1977 se také objevil model Old Skool. Jednalo se o první boty Vans vyrobené z kůže a první, na kterých byl použit „jazz stripe“. Zajímavostí je, že Vansky původně neměly takové názvy, pod jakými je známe dnes, ale byly číslovány. Vans Old Skool tak byly nejprve pojmenovány jako Style 36.

Vans Old skool se staly jednou z nejprodávanějších siluet vůbec. Skejtovaly v nich legendy jako Stacy Peralta nebo Steve Allen, obouvaly je rockové skupiny nebo členky rodiny Kardashianových. Dnes jsou dostupné tři hlavní verze – Old Skool, Old Skool Pro a Old Skool Lite. Poslední jmenovaná byla na trh uvedena v roce 2015. Její tvůrci se použitím moderních konstrukčních metod snaží o další zvýšení komfortu a snížení celkové váhy bot.

Styl

Tenisky Vans Old Skool Lite se vyznačují prostým designem, který můžete zkombinovat se vším. Chybu tak neuděláte s džínami, kalhotami, tepláky či šaty.

Tenisky jsou dostupné v několika provedeních, jejich svršek je nejčastěji vyroben z kombinace kůže a pevné textilie. Že jde o Vansky poznáte na dálku díky kultovní linii na boku – tzv. „jazz stripe“. Vzadu na patě najdete klasické červené logo Vans. Nechybí ani obvyklé šněrování plochými tkaničkami.

Pohodlí a číslování

Tenisky Vans Old Skool Lite jsou pohodlné a to zejména díky pěnové vložce UltraCush. Vysoký komfort zaručuje i nízká váha bot. Doporučujeme je tak i pro celodenní nošení.

Bez obav můžete sáhnout po své běžné velikosti. Počítejte však s tím, že může nějakou chvíli trvat, než bota povolí a přizpůsobí se tvaru nohy. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 3. Jiné zdroje [1], [2]

Rate this post