Vans Old Skool

Vans Old Skool


Zanalyzovali jsme 3391 uživatelských recenzí, 10 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Vans Old Skool

 • Lidé si cení tenisek Vans Old Skool pro svůj ikonický a stylový vzhled.
 • Číslování je bezchybné a nemusíte se bát pořídit svou běžnou velikost, tvrdí velké procento recenzentů.
 • Tyto tenisky mají dlouhou historii sahající až do roku 1977.
 • Můžete si je vzít kamkoli a k jakémukoli outfitu, shodují se skoro všichni kupující.
 • Autor této videorecenze si na teniskách váží toho, že jsou vždy dostupné a nejde o žádnou limitovanou edici; uklidňuje ho představa, že jakmile je zničí, může si koupit nové.
 • Pár majitelů těchto Vansek napsalo, že kam přijdou, dostávají na boty jen samé komplimenty.
 • Mají velice přijatelnou cenovku oproti jiným sneakers, vychvalují si lidé v recenzích.
 • Boty slouží lidem na ježdění na skejtu i pro běžné nošení
 • Podle tohoto recenzenta jsou boty nadprůměrně ohebné a pružné.
 • Aktuálně, v roce 2019, je výběr barevných provedení obrovský.
 • Lidé, kteří nosí Vans Old Skool, tím často vyjadřují svůj životní styl spojený se skejtem, uměním nebo streetovou kulturou.
 • Skejťáci na botách chválí dobrou přilnavost podrážky a také to, že skrz botu dobře cítí prkno; mají tzv. dobrý “board feel”.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Vans Old Skool

 • Řada lidí má problémy s tím, že se boty zařezávají do paty; u některých to trvá pouze na začátku než je rozchodí, ale jsou i tací, kteří se toho nezbavili.
 • Boty jsou náchylné na roztrhnutí textilie na špičce a díky tomu prý moc dlouho nevydrží; obzvláště ry​​​​chle se ničí při skejtování.
 • Jeden skejťák boty nedoporučuje pro ty, kteří s prknem skáčou větší skoky např. ze schodů; mají prý špatné tlumení a dopad ani trochu nezmírní.
 • Jeden kritik si stěžuje, že barvy na fotkách vypadají lépe než ve skutečnosti.
 • Materiál bot se špatně čistí a snadno zašpiní, zmínilo na amazonu několik zákazníků.

Shrnutí

Vans Old Skool jsou tenisky určené původně na skateboard. Svůj původní záměr však daleko přerostly a nyní slouží převážně jako lifestylová obuv. Tyto boty lidé zbožňují pro svůj ikonický design, přijatelnou cenu a to, že se hodí ke všemu a na jakoukoli příležitost. Jako nevýhody někteří naopak zmiňují, že chvíli trvá než boty rozchodíte, nehodí se na profi skateboarding (kromě edice PRO) a jsou náchylné ke špíně.

Pokud chcete minimalistické boty na celodenní nošení, máte blízko ke streetové kultuře a sháníte cenově dostupnou botu, kterou si můžete kupovat znovu a znovu, potom jsou tyto boty pro vás jako stvořené. Jestliže je vaší prioritou hlavně komfort a nic vám neříká příběh a styl těchto bot, pak bychom vám ji pravděpodobně nedoporučili.

Uživatelská hodnocení
 • 92%
  Vans.com - 92%
 • 89%
  Amazon.com - 89%
 • 88%
  Amazon.de - 88%
 • 86%
  Footlocker.com - 86%
 • 95%
  Heureka.cz - 95%
90%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 3391 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Vans Old Skool

V roce 1966 dva bratři, James a Paul Van Dorenovi, založili značku skejtových bot Vans. Ačkoli již v té době existovala jakási první podoba modelu Old Skool, tenisky nebyly úplně kompletní a navíc nosily pouze název “styl 36”. 

Teprve v roce 1977 dostávají Old Skooly ikonický vzhled, tak jak jej známe dnes. Chtěli vytvořit něco, co si lidé budou pamatovat. Nike měl svoji “fajfku”, adidas tři pruhy, ale Vans do té doby nic takového neměl. Mladší z bratrů, Paul, proto navrhl na kus papíru jejich vlastní originální znak, kterými budou zdobit jejich nové Old Skooly. A tak vznikl “jazz stripe”, mírně zvlněný pruh, který je pro Vans Old Skool tak známý a dělá je nezaměnitelnými.

Ve skejtové komunitě se postupně dostávaly na vrchol a skejtovali v nich legendy jako např. Guy Mariano a Henry Sanchez. V osmdesátých letech nastal vzestup v customizování tenisek, v čemž byl Vans velkým tahounem. Vans Old Skool totiž nabízely velký prostor pro vlastní tvorbu a lidé si tak mohli upravit tenisky dle svého stylu.

Ze skejtové značky se časem stával masivní brand, který obouvali lidé po celém světě. V roce 1996 navíc nastal obrovský průlom v podobě kolaborace značky Vans a Supreme. Dvě nejikoničtější skejtové značky spojili své síly, aby společně navrhli nové tenisky. Jistě si dokážete představit, jaký “boom” to způsobilo.

Od té doby jsou v šatníku řady celebrity, Kanyeho Westa a celého klanu Kardashianových nevyjímaje. Dostaly se do povědomí milionů lidí po celém světě a jsou jedny z nejúspěšnějších lifestylových bot vůbec.

Vans si dodnes zakládá na tom, že jsou jejich tenisky cenově dostupné a že si vždy každý a kdykoli bude moci pořídit svůj pár tenisek. Vans Old Skool nejsou žádná limitovaná edice, která za pár let zmizí z pultů, jsou to boty s příběhem, na které se lidé mohou spolehnout. 

Styl

Vans Old Skool je velmi ikonická a designově prostá bota, která se hodí ke všem outfitům. Unikátní je zejména díky své typické waflové podrážce a pruhu na boku tenisek zvaným “jazz stripe”. Skrze celou botu prostupuje klasické šití a na patě pak červené logo Vans. Tyhle tenisky ve svých různých provedeních téměř vždy kombinují kožený a textilní materiál. Barevných provedení i na českém trhu objevíte vyšší desítky.

Pohodlí a číslování

Vans Old Skool nejsou nejpohodlnější boty na světě. Chvíli může trvat než je rozchodíte, ale při běžném nošení jsou pro většinu lidí příjemné. U těchto párů bot můžeme s klidem doporučit pořídit si vaši běžnou velikost. Pokud však máte náchylnější achilovky, neprohloupíte, když si pořídíte velikost o půl čísla větší (US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10],
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3]

Rate this post