adidas AlphaBOUNCE

adidas AlphaBOUNCE


Zanalyzovali jsme 1532 uživatelských recenzí, 14 videopohledů a 7 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

14 důvodů, proč KUPOVAT adidas AlphaBOUNCE

 • Technologii BOUNCE pod nohama skutečně cítíte, chválí nejen tento videorecenzent. Své dojmy řada lidí přirovnává k chůzi po obláčku.
 • Několik kupujících vyzdvihuje příjemné polstrování kolem kotníku.
 • Uživatelé se shodují na tom, že boty jsou vhodné na celodenní nošení, na konci dne je nebolí ani chodidla ani kotníky.
 • Recenzenti vyzdvihují vysokou prodyšnost tenisek. Jeden dokonce zmínil, že jsou to jediné tenisky, v nichž se mu nepotí chodidla.
 • Nejen podrážka, ale celá bota je velmi odolná, shodují se majitelé.
 • V mnoha recenzích zaznělo, že obuv není nutné nejdříve rozchodit. Sedne si během pár hodin.
 • Majitelé si na teniskách cení lehkosti materiálů. Někteří mají pocit, jako kdyby nenosili boty, ale ponožky.
 • Běhání na dlouhé vzdálenosti není v těchto teniskách problém, shoduje se mnoho aktivních běžců.
 • Většina chválí všestrannost obuvi. Uživatelé v ní trénují, cvičí, chodí po městě či do práce.
 • V takových botách rozhodněte nebudete za šedou myš. Lidé píší, že jejich okolí na tenisky reaguje samými komplimenty.
 • Boty za ty peníze rozhodně stojí, píše řada kupujících.
 • Nejen tento videorecenzent vyzdvihuje vysokou kvalitu materiálů, z nichž jsou boty vyrobeny.
 • AlphaBOUNCE ve skutečnosti vypadají lépe než na fotce, tvrdí několik recenzentů.
 • Tento model oslovil některé kupující natolik, že zvažují nákup druhého, nebo dokonce třetího páru.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas AlphaBOUNCE

 • Číslování je trochu problematické. Řada kupujících musela obuv vyměnit za velikost o půl až celé číslo menší.
 • Pár lidí zmínilo, že bota nemá dostatečné tlumení a tak řádně nechrání achilovku.
 • Plastové detaily kolem vázání působí lacině, vadí několika kritikům.
 • Kritici si stěžují na to, že bota celkově působí masivně a nohu opticky zvětšuje.
 • Barevná varianta multicolor vypadá podle tohoto videorecenzenta divně, připomíná mu boty do vody.

Shrnutí

adidas AlphaBOUNCE dostály svému jménu. Tyto boty sklidily řadu pochvalných recenzí právě za stejnojmennou technologii, která posouvá pocit při chůzi i běhání na vyšší úroveň. Lidé na teniskách dále vyzdvihují prodyšnost a lehkost materiálů a poutavý design. Naopak jim nejčastěji vadí masivní vzhled tenisek a problematické číslování.

Pokud hledáte solidní a cenově dostupnou běžeckou obuv, která nejen skvěle slouží, ale také zajímavě vypadá, adidas AlphaBOUNCE vám nejspíše udělají radost. Jestliže patříte k příznivcům jednoduchého designu, který hledá více formální tenisku a méně masivní obuv, pak tento model pravděpodobně nesplní vaše očekávání.

Uživatelská hodnocení
 • 90%
  Amazon.com - 90%
 • 91%
  Adidas.com - 91%
 • 87%
  Finishline.com - 87%
 • 91%
  Google nákupy - 91%
 • 84%
  Runnerclick.com - 84%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1532 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas AlphaBOUNCE

Dostat tělo i mysl do rovnováhy - to byla hlavní inspirace pro tým adidasu, který dostal za úkol stvořit novou běžeckou obuv. Designér George Robusti spolu s vývojaři Andym Barrem a Florinem Pichlerem vzali své poslání vážně. Dobře věděli, jak moc je pro sportovce důležité, aby tělo i mysl byli zajedno. A ještě více si uvědomovali, že obuv v tom hraje důležitou roli.

Pří tvorbě návrhu si nechali poradit od zkušenějších. Vyzpovídali profesionální sportovce, například basketbalistu Harrisona Barnese a hráče amerického fotbalu DeAndreho Hopkinse. Dalšími rádci jim byli středoškolští hráči basketbalu. Výsledek? Aby novou botu ocenili, je zapotřebí zbavit ji rušivých prvků, opatřit novou technologií, učinit cenově dostupnou a také všestrannou - není čas se přezouvat, vždyť nejen plány sportovců se mohou změnit z minuty na minutu.

Všechny požadavky se jim překvapivě povedlo splnit. Logo adidasu šlo do ústrání, což leckoho překvapilo. Bylo to na úkor technologie FORGEDMESH, tedy tvarovaného neoprenu. Ten je na některých místech boty pevnější a jinde naopak elastičtější podle toho, kde noha potřebuje více flexibility. Právě v místě, kde se běžně tři pruhy nachází, bylo třeba FORGEDMESH uplatnit, což si vyžádalo přemístění loga.

I cena má v tomto případě svůj důvod. Značka chtěla učinit botu cenově dostupnější, proto ji nastavila na příjemných 100 dolarů (cca 2 200 korun). Za téměř polovinu ceny si tak lidé mohli koupit běžeckou obuv s revoluční technologií a současně s podobnými vlastnostmi jako populární boty UltraBoost, které jsou dvakrát tak drahé. To ocenila řada lidí nejvíce.

Styl

Adidas AlphaBOUNCE jsou designově výraznější tenisky, které poutají pozornost jak siluetou, tak svým provedením. Na zajímavé siluetě má podíl hlavně zvednutá špička, prodloužená patní část a delší jazyk. Výrazné prvky, které jsou pro tuto botu specifické, jsou vroubky na podrážce a síťovina s proužkovaným vzorem. Logo značky není tradičně umístěno na vnější a vnitřní straně, ale v blízkosti patní části.

Tenisky jsou na trhu k dispozici jak v jednoduchých barvách, tak poutavých barevných kombinacích. Pokud mezi nimi nenajdete tu svou, můžete si tento model customizovat. Základní model Alphabounce značka rozšířila o další verze: Parley, Beyond, 1, City, Em, Em CTD, Leather a RC.

Pohodlí a číslování

adidas Alphabounce jsou komfortní tenisky, které lze nosit celý den bez ztráty pohodlí. Jsou dostatečně lehké a vzdušné, s kvalitním polstrováním, a opatřené technologií BOUNCE. Prakticky nepotřebují žádný čas k rozchození, pohodlné budou již po pár hodinách nošení.

Číslování je u tohoto modelu ošemetné. Jestliže nemáte dlouhá nebo širší chodidla, pravděpodobně uděláte lépe, pokud zvolíte o půl čísla až číslo menší velikost. V opačném případě zůstaňte věrni své velikosti bot.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13], [14]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]

Rate this post