adidas EQT Support ADV

adidas EQT Support ADV


Zanalyzovali jsme 876 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Adidas EQT Support ADV

 • Kupující oceňují vysokou pohodlnost bot. Podle některých z nich je to dokonce ta nejpohodlnější obuv, jakou kdy na nohou měli.
 • Několik lidí na amazonu zmínilo možnost všestranného využití tenisek. Jsou podle nich vhodné jak na běžné nošení, tak na běh.
 • Pár recenzentů uvedlo, že adidas EQT Support ADV obouvají na cvičení v posilovně.
 • Řada spokojených uživatelů mezi pozitiva zahrnuje lehkost bot. Popisují, že když je mají na nohou, je to pocit, jako by nosili ponožky.
 • Tenisky navazují na populární řadu EQT z devadesátých let.
 • Většina lidí pozitivně hodnotí vzhled tenisek. Chválí zejména jejich unikátní design a módní styl. V souvislosti s hodnocením designu se v uživatelských recenzích objevovaly také slova jako fenomenální či futuristický.
 • Boty jsou dostupné v několika barevných verzích.
 • Je jedno, zda máte oblečené džíny či kalhoty na cvičení, adidas EQT Support ADV se hodí ke každému outfitu, tvrdí několik uživatelů.
 • Použitý materiál je kvalitní a zdá se, že dlouho vydrží, udává několik vlastníků tenisek.
 • Někteří majitelé adidas EQT Support ADV zmiňují dobrý poměr mezi kvalitou a cenou bot.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas EQT Support ADV

 • Většina uživatelů včetně tohoto videorecenzenta upozorňuje na obtížné obouvání tenisek. Za vinu to dávají tvaru bot a pro jejich snazší obutí doporučují používat lžíci.
 • Velká část kupujících se shoduje na tom, že tenisky jsou až příliš těsné a doporučují proto pořídit si o půl čísla větší (US číslování)
 • Boty jsou prý příliš úzké v oblasti kotníku a trvá několik dní, než se přizpůsobí.
 • Několik kritiků udává, že se v oblasti kotníku nachází kousek tvrdšího plastu, který kotník při chůzi nepříjemně tře.
 • V několika uživatelských recenzích se objevila výtka, že pod použitým materiálem prosvítají prsty nebo je vidět jejich pohyb.
 • Jeden majitel bot adidas EQT Support ADV si stěžuje na problematickou výdrž podrážky. Říká, že boty má pouze chvíli a podrážka už se na vnitřní straně trhá.

Shrnutí

Tenisky adidas EQT Support ADV jsou oblíbené zejména pro svou pohodlnost i jedinečný a stylový design. Jako negativa však byly zmiňovány potíže s obouváním, problémy s nesedícím číslováním a přílišná těsnost bot kolem kotníků.

Jestliže hledáte nadprůměrně pohodlné boty, oceníte futuristický styl a zároveň je vaší prioritou dobrý poměr ceny a kvality, pak zde nešlápnete vedle. Pokud však dáváte přednost decentnímu designu či nesnesete fakt, že by použitý materiál mohl být průsvitný, potom se těmto botám vyhněte. 

Uživatelská hodnocení
 • 83%
  Amazon.com - 83%
 • 82%
  Adidas.com - 82%
 • 85%
  Finishline.com - 85%
 • 86%
  Adidas.com.au - 86%
 • 88%
  Footlocker.eu - 88%
 • 90%
  Kingsdownroots.co.uk - 90%
86%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 876 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas EQT Support ADV

Po smrti zakladatele adidas Adolfa Dasslera v roce 1978 se značka ocitla na pokraji kolapsu. Po deseti letech balancování nad hranicí bankrotu se proto Dasslerovy pokračovatelé rozhodli pro velký restart.

Inpiraci hledali v minulosti. Vraceli se tak k úplným základům, jednoduchým siluetám bot a minimalistickému stylu. Tvůrci zároveň experimentovali s různými materiály s cílem zajistit vysokou funkčnost designu. Jedním z vrcholů těchto experimentů bylo představení nového loga tří pruhů – takového, jak ho známe dnes.

V roce 1991 byl na trh uveden výsledek tvrdé práce – nová řada Equipment (EQT). Vrchní designér Peter Moore pro tlumení nárazů použil polštářové prvky. Rovněž byla využita technologie Torsion, která zadní a přední části nohou umožňovala pohybovat se nezávisle na sobě. Boty adidas EQT byly nabízeny v bílo-černo-zelené kombinaci. Reklama hlásala, že se jedná o „to nejlepší z adidas“.

Úspěch bot na sebe nenechal dlouho čekat. Prodávány byly zejména ve východním Berlíně, kde se tenisky EQT staly součástí německé pouliční kultury a své místo v ní mají dodnes. Produkt se stal vysoce populárním také mezi sběrateli a atlety.

Trendy se ale mění a v roce 2016 byl proto představen renovovaný model adidas EQT Support ADV. Ten v sobě snoubí elementy klasického EQT společně s moderními prvky. Hlavní poselství však zůstává - nabídnout obuv, která je součástí vybavení (vybavení = anglicky equipment). Tedy takovou, jenž nabídne vše, co je nezbytné a nic navíc.

Styl

Adidas EQT Support ADV jsou inspirované klasickými běžeckými botami. Vyznačují se jednoduchou siluetou s unikátním stylem. Pořídíte je v několika barevných kombinacích. Oproti originálnímu modelu jsou zde tři klasické proužky protáhnuty až na podešev a kolem paty najdete plastové detaily.

Tyto tenisky se díky svému stylovému vzhledu hodí na běžné nošení, díky své funkčnosti jsou zároveň vhodné jako sportovní obuv. Nemusíte se tedy rozmýšlet nad tím, zda si k nim vzít džíny, legíny nebo kraťasy, výsledná kombinace bude vypadat dobře.

Pohodlí a číslování

Adidas EQT Support ADV patří mezi vysoce pohodlné tenisky, které doporučujeme i pro každodenní nošení. Použitý materiál zaručuje nejen komfort, ale i prodyšnost. Díky tomu se v nich budete cítit pohodlně také při sportu nebo za horkého počasí.

Pozor si však dejte na výběr správné velikosti. Někteří si zakoupili svou běžnou velikost a následná větší těsnost boty jim nevadí. Větší části uživatelů ale nejsou příliš těsné tenisky příjemné. Doporučujeme vám proto pořídit si raději velikost o půl čísla větší (US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]
 3. Jiné zdroje [1], [2]

Rate this post