adidas NMD R1 Primeknit

18 důvodů, proč (ne)kupovat ADIDAS NMD R1 PRIMEKNIT

"...Jestliže hledáte boty na běžné nošení do města, prodyšné tenisky na léto nebo stylové kecky, jenž budou lidé na ulici poznávat, pak vám adidas NMD R1 Primeknit budou dobře sloužit. Pokud naopak sháníte všestranné boty, které bez problému užijete i při sportu, pak doporučujeme poohlédnout se po více sportovně orientované obuvi..."

7 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas NMD R1 Primeknit

 • Velký počet kupujících upozorňuje na neodpovídající velikosti. U panského číslování doporučují pořizovat velikost o půl čísla menší, u dámského spíše o celé číslo menší (čím užší noha, tím menší velikost je třeba).
 • Několik lidí vrátilo tenisky, protože byly příliš široké; kdyby je vyměnili za menší velikost, už by jim byly malé na délku.
 • Pár lidí zmínilo, že se tenisky ušpiní už i po krátkém nošení. Nepomáhá ani impregnace.
 • Někteří si stěžují na ozdobnou smyčku vzadu na patě, která je škrábe do kůže. Obecně se kritizuje nepříjemný tlak na achilovce, jenž pár nositelům způsobil odřeniny.
 • Několik lidí vyjádřilo pochybnosti ohledně síly materiálu; podle nich je textilní část boty příliš tenká.  
 • Jeden člověk poznamenal, že boty vypadají na fotkách lépe než ve skutečnosti.
 • Boty nejsou vhodné na velkou sportovní zátěž, protože se tak brzy roztrhne svršek bot, tvrdí pár recenzentů.

11 důvodů, proč KUPOVAT adidas NMD R1 Primeknit

 • Podle řady kupujících jsou boty nadmíru pohodlné. Pár z nich říká, že jde zatím o jejich nejpohodlnější boty.
 • Ačkoli jde čistě o lifestylové tenisky, někteří je aktivně využívají i na sportovní aktivity (nejčastěji cvičení v posilovně).
 • Bota má těsný střih a příjemně obepíná nohu jako ponožka, tvrdí vysoké procento recenzentů.
 • Podle tohoto testera jsou boty lehké a velmi prodyšné. Podobné názory vyjadřuje i několik lidí ve svých uživatelských recenzích.
 • Boty se snadno obouvají i zouvají, uvedlo několik kupujících.
 • Podle některých recenzentů jsou boty stylové a hodí se skoro ke každému outfitu.
 • Kupující zmiňují, že bota je svým střihem ideální pro ploché a širší nohy.
 • Někteří lidé vlastní již několik párů a i do budoucna plánují nákup dalších “colorways.”
 • Pár zarytých fanoušků sneakers nosí boty po celý rok nehledě na roční období.
 • Jeden recenzent si na těchto teniskách váží, že je nemá každý.
 • Boty se snadno čistí, zaznělo od několik zákazníků napříč různými eshopy.


Shrnutí

Adidas NMD R1 Primeknit lidé zbožňují pro svůj mimořádný komfort, prodyšnost, měkký došlap a nízkou váhu. Za přednost lidé považují i fakt, že boty mohou kombinovat s velkým počtem outfitů. Když se o nich mluví kriticky, zmiňuje se to, že se snadno zašpiní a nehodí se na větší sportovní zátěž. Jsou to lifestylové tenisky do města a pokud to nebudete respektovat, pravděpodobně se vám brzy začne ničit “primeknitový” svršek bot.

Jestliže hledáte boty na běžné nošení do města, prodyšné tenisky na léto nebo stylové kecky, jenž budou lidé na ulici poznávat, pak vám adidas NMD R1 Primeknit budou dobře sloužit. Pokud naopak sháníte všestranné boty, které bez problému užijete i při sportu, pak doporučujeme poohlédnout se po více sportovně orientované obuvi.

Naše hodnocení
 • 84%
  Naše hodnocení - 84%
84%

Pouze několik úvodních vět

Zanalyzovali jsme 1596 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů. (zdroje)

Příběh bot adidas NMD R1 Primeknit

V roce 2015 se společnosti adidas dařilo obrovsky. Vydali Yeezy Boost 350 a Ultraboost, což jsou jedny z nejúspěšnějších bot za celou jejich historii. Na konci téhož roku oznámili, že vydají úplně nový model jakožto prý největší projekt, na kterém kdy pracovali. Nikdo z veřejnosti však netušil, jak budou NMD vypadat.

Nic Galway, autor tenisek NMD a dlouholetý designér u adidasu, se inspiroval ze tří tenisek: Micro Pacer, Rising Star a Boston Super. Jeho filozofie byla stvořit sneakers symbolizující život na cestách a životní styl dnešních moderních lidí; od toho také název NMD = nomád.

A tak ještě v roce 2015 svět zažil vůbec první vydání adidas NMD. Výsledek? Všechny zásoby se prodaly téměř okamžitě. Hodnota některých kousků stoupla až na 1000 dolarů. Boty přilákaly pozornost mnoha sběratelů tenisek i resellerů. Společnost adidas postupně doplňovala adidas NMD o nové vydání, které byli časem více a více dostupnější.

Dnes jsou adidas NMD oblíbenou siluletou, kterou na ulici pozná téměř každý. Součástí této úspěšné série jsou i boty adidas NMD R1 Primeknit. Ostatně v celé edici NMD se verze z “primeknitu” ukázala jako ta ze všech nejoblíbenější.

Styl

Při pohledu na tenisky pozornost okamžitě upoutají “lego bloky” na bocích a ikonicky zakřivený tvar paty. Zvláštností u NMD je to, že nemají jazyk. Jsou to jednolité tenisky, kde tkaničky hrají téměř jen okrasnou roli. Tím však NMD trochu křivdíme, protože utažením tkaniček nohu něco málo upevníte. Z boku září bílá “boostová” podrážka, která prosvítá i zevnitř. Uvnitř boty nenajdete vložku, nýbrž malé okénka přímo do podrážky z Boostu.  Celá bota je z materiálu jménem “primeknit”, což je tenká, prodyšná tkanina, která nohu obepíná podobně jako ponožka.

Pohodlí a číslování

Díky technologii Boost a pružnému materiálu svršku boty je i celodenní chůze v NMD R1 Primeknit velice pohodlná. Bota je prodyšná a stává se z ní tak vhodná obuv i do letního počasí. Rozhodně však bota není stavěná na tvrdé tréninky a pro běh, jde totiž o čistě lifestylové tenisky, jak je i sama společnost adidas propaguje. Jestliže chcete botu na běh a přejete si mít uvnitř boty technologii Boost, doporučujeme adidas PureBoost nebo UltraBoost.

Číslování není odpovídající a pravděpodobně bude třeba objednat si menší velikost, než běžně nosíte. U pánského číslování doporučujeme koupit o půl čísla menší, u dámského o celé číslo (US číslování). Čím užší nohu máte, tím menší číslo vám dobře padne. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3]

Rate this post