adidas NMD R2 Primeknit

adidas NMD R2 Primeknit


Zanalyzovali jsme 10374 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 5 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT adidas NMD R2 Primeknit

 • Většině uživatelů padnou boty v jejich běžné velikosti.
 • Lidé na teniskách vyzdvihují futuristický design. Jedna recenzentka napsala, že díky botám působí její outfity dražším dojmem.
 • Uživatelé na teniskách vyzdvihují lehkost Primeknit materiálu.
 • Podle některých uživatelů je podrážka překvapivě odolná, a to dokonce i na štěrku.
 • Tenisky jsou velmi prodyšné, proto je řada lidi doporučuje nosit i ve velkých vedrech.
 • Primeknit obepne vaši nohu stejně jako ponožka, což byl pro řadu uživatelů nový pocit. Shodují se ale na tom, že jakmile si zvykli, tento pocit si zamilovali.
 • Pár lidí chválí siluetu tenisky, konkrétně oceňují, že i větší velikosti bot působí opticky menší.
 • Někteří běžci kladně hodnotí technologii Boost, díky níž je pocit při běhání o poznání lepší.
 • Tenisky díky speciálnímu poutku na patě snadno obujete i vyzujete, vyzdvihují někteří majitelé.
 • Někteří kupující včetně tohoto videorecenzenta se shodují na tom, že vyšší cena odpovídá kvalitě a současně splnila očekávání.
 • Rozchodit adidas NMD R2 Primeknit sice nějaký čas zabere, shodují se někteří. Zároveň ale dodávají, že v porovnání s jinými botami od adidasu tento proces nedoprovází ani puchýře ani bolesti.

4 důvody, proč NEKUPOVAT adidas NMD R2 Primeknit

 • Několika uživatelům vadí kratší vázání (4 řady oček místo standardních 7), což jim neumožňuje obuv více utáhnout.
 • Mnoho recenzentů kritizuje odolnost Primeknitu. Ti, kteří nosili obuv každý den, se setkali s natržením síťoviny, dokonce na více místech.
 • Někteří očekávali kvalitnější vložku do bot, navíc odnímatelnou. Podle pár kupujících je nedostačující, snadno se ošoupe a je plochá, a nelze ji ani vyměnit v případě potřeby za vhodnější.
 • Tenisky se podle většiny velmi špatně čistí. Je potřeba ji čistit opakovaně a ani poté není výsledek stoprocentní.

Shrnutí

Pravděpodobně se není čemu divit, že byl kolem bot v období jejich vydání takový rozruch. Tehdy i dnes lidé na teniskách vyzdvihují především použité technologie Primeknit a Boost. Díky nim je řada lidí označuje za velmi pohodlné a lehké tenisky, futuristického a přitom jednoduchého designu, který ladí snad ke všemu. Kritici naopak poukazují na neodolnost svršku, který se poměrně brzy roztrhne. Také jim vadí zkrácené vázání, ale i fakt, že se boty problematicky čistí.

Jestliže hledáte dostatečný komfort a styl v jednom páru tenisek, toužíte po technologicky zajímavých botách a patříte k příznivcům adidas, pak jsou pro vás adidas NMD R2 Primeknit příjemnou volbou. Jestliže hledáte všestranné tenisky nejen do města, ale také na sport, jejichž údržba bude snadná stejně jako vázání, pak vám nejspíš tento model radost neudělá.

Uživatelská hodnocení
 • 81%
  Amazon.com - 81%
 • 84%
  Amazon.co.uk - 84%
 • 91%
  Finishline.com - 91%
 • 93%
  Google nákupy - 93%
 • 84%
  Footaction.com - 84%
87%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 10374 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas NMD R2 Primeknit

Tento model vyšel na magické datum 12.12.2015 a adidas jej prezentoval jako kombinaci retro tenisek Boston Super, Rising Star a Micropacer. Jejich stvořitelem je viceprezident celosvětového designu v Nike, Nic Galway. Jedním z jeho cílů bylo vytvořit natolik zapamatovatelnou siluetu, že už z dálky bude jasné, o jakou botu jde.

Galway se také nechal slyšet, že každá část boty má nějakou funkci. Pokud jeden komponent odstraníte, tenisky nebudou fungovat správně. Například gumová součástka na vnitřní straně boty, jež lidé přirovnávají k LEGO kostičce na okrasu, není jen na ozdobu. Podporuje funkčnost mezipodešve.

NMD se brzy staly tím nejdiskutovanějším a nejvyhledávanějším modelem vůbec. Není divu. adidas jim zařídil velmi efektivní marketing. Teniskoví nadšenci tomuto modelu předvídali stejnou budoucnost jako adidas ZX Flux. Jeho sláva krachla na tom, že byl dostupný prakticky pro kohokoli. Tím se snížila jeho hodnota a zájem o něj brzy uvadl. Značka se z této zkušenosti poučila a tak NMD čekal zcela jiný osud.

Tenisky vycházely v limitovaném počtu, a přestože se jejich počet s každým dalším vydáním zvyšoval, poptávka převažovala nad nabídkou. VYPRODÁNO svítilo snad v každém druhém e-shopu po celém světě. První NMD byly označovány jako OG (Original), které byly vyráběny z Flyknitu. Poté vyšly i verze z tzv. mesh materiálu, který ale mezi sneakerheady až tak velký zájem nevzbudil.

Styl

adidas NMD R2 Primeknit je designově prostá teniska, která vyšla v pestré škála barev a úprav. Základní model zdobí tradičně tři pruhy, na jazyku najdeme gumový štítek s adidas logem. Vnitřní stranu podrážky okupuje gumový panel s pruhy. Specifikem tohoto modelu je kratší vázání a svršek z Primeknit materiálu.

Základní modely si můžete, díky jednoduchému designu, dopřát jak k džínům, tak šortkám a legínám, tak k sukním a šatům. Některé verze této tenisky hýří pestrými barvami a vzory nejen na svršku, ale i tkaničkách nebo gumových panelech.

Pohodlí a číslování

Tyhle lifestylové tenisky rozhodně nejsou jen na několikahodinovu parádu. Mají v sobě zabudovanou technologii Boost, slibující stabilitu a podporu i při sportovních aktivitách. Lehký, elastický a vzdušný materiál Primeknit dělá z těchto bot skvělé parťáky na celodenní nošení do práce i do města.

Ani číslování obuvi není žádný problém. Boty sice trochu prostornější, takže záleží jen na vás, zda chcete trochu volnější obuv, nebo hledáte tenisky přímo “na tělo”.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5]

Rate this post