adidas Stan Smith Primeknit

adidas Stan Smith Primeknit


Zanalyzovali jsme 9606 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT adidas Stan Smith Primeknit

 • Tenisky nesoucí jméno slavného tenisty Stana Smithe za sebou mají dlouhou historii. Světu byly představeny již v roce 1963. Nezměněnou siluetou se pyšní i jejich moderní verze se svrškem Primeknit (úpletový materiál).  
 • Recenzenti jsou unešení stylovým a elegantním vzhledem bot. Udávají, že tenisky na nohách vypadají skvěle.
 • Několik kupujících už na adresu svých bot slyšelo komplimenty, případně zaznamenalo, že se za nimi otáčejí lidé na ulicích.
 • Tenisky Stan Smith Primeknit jsou ideální na léto, zmiňuje řada jejich majitelů.
 • Uživatelé uvádějí, že ať už si k botám oblečete džínsy, kraťasy nebo šaty, výsledný outfit bude vypadat dobře.
 • Tenisky jsou vhodné na běžné nošení i formálnější události. Bloger Mirul Fahme je obouvá na obchodní schůzky, do kanceláře i na rande.
 • Velká část recenzentů opěvuje lehkost bot. Jeden z nich udává, že sneakers jsou lehké jako pírko.
 • Nohy se v teniskách nepotí ani v horkém létě, oceňuje několik uživatelů.
 • Řadu kupujících nadchla pohodlnost bot. Několik jich dokonce uvedlo, že jsou to jedny z nejpohodlnějších tenisek, jaké kdy na nohách měli.
 • Použitý materiál je podle názoru většiny recenzentů kvalitní. Zdá se jim proto, že tenisky dlouho vydrží.
 • Jeden uživatel uvádí, že není fanouškem kůže, a proto se mu líbí, že tento ikonický model může koupit i ve verzi se svrškem Primeknit.
 • Boty naživo vypadají ještě lépe než na fotkách, poznamenalo pár kupujících.
 • Siluetu bot si oblíbili i celebrity včetně hvězdy instagramu Kendall Jenner a herečky Katie Holmes. Přímo po primeknitové variantě sáhl autor hitů Attention nebo See You Again Charlie Puth.

4 důvody, proč NEKUPOVAT adidas Stan Smith Primeknit

 • Číslování nesedí, zdůrazňuje velká část recenzentů a doporučuje zvolit tenisky o jedno číslo menší.
 • Je těžké udržet obuv čistou, posteskli si někteří uživatelé. Jeden bloger uvádí, že po deseti nošeních bota vypadá, jako by ji nosil dva roky.
 • Tato verze neposkytuje tolik podpory nožní klenbě jako klasická kožená varianta. Podle několika lidí tak není vhodná na pravidelný běh, náročnější cvičení nebo tenis.
 • Tenisky jsou poměrné úzké, upozorňují někteří kupující.

Shrnutí

Stan Smith patří mezi nesmrtelnou klasiku, která je na trhu už od roku 1963. Verzi Stan Smith Primeknit si uživatelé oblíbili zejména pro vysokou pohodlnost, špičkovou kvalitu i design přitahující pohledy. Někteří ale kritizují nesedící číslování a nedostatečnou podporu klenby.

Pokud jste fanoušci klasické siluety Stan Smith, sháníte prodyšné a lehké tenisky do horkých letních měsíců nebo toužíte po stylových a funkčních botách zároveň, do adidas Stan Smith Primeknit se zamilujete na první obutí. Pokud se ale nehodláte smířit s nutností častějšího čištění bot nebo hledáte tenisky na sport či do deštivého počasí, svůj výběr si ještě promyslete.

Uživatelská hodnocení
 • 87%
  Amazon.com - 87%
 • 94%
  Adidas.com - 94%
 • 94%
  Adidas.co.uk - 94%
 • 89%
  Finishline.com - 89%
 • 92%
  Google nákupy - 92%
91%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 9606 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas Stan Smith Primeknit

Dříve byly dostupné především plátěné tenisky. Horst Dassler, syn zakladatele značky adidas Adolfa, proto začátkem 60. let minulého století přišel s revolučním návrhem, aby byl svršek bot vyráběn z kůže. První kožené tenisky adidas vyrobil v roce 1963. Od roku 1965 nesly název po francouzském tenistovi Robertu Hailletovi. Ten svou zemi několikrát úspěšně reprezentoval v Davis Cupu, v době debutu tenisek však již pomalu začínal pomýšlet na ukončení kariéry. Do tenisového důchodu skutečně odešel v roce 1971.

Adidas byl tedy nucen hledat jeho náhradníka, který by značku důstojně reprezentoval před tenisovou komunitou. Brzy začal spolupracovat se Stanem Smithem. Tento americký tenista se v roce 1972, tedy těsně před zavedením současného ATP žebříčku, stal nejlepším světovým tenistou. Pro adidas tak představoval jasnou volbu. Zajímavostí je, že modelu dál zůstával název „Haillet“, přejmenován byl až v roce 1978.

V 80. letech model dosáhl rekordních prodejů. V roce 1988 se proto jeho jméno zapsalo do Guinessovy knihy rekordů jako nejprodávanější tenisky světa.

V roce 2012 adidas představil technologii Primeknit. Ta je revoluční v tom, že svršek tenisky je upleten z jednoho kusu úpletového materiálu. Technologie navíc umožňuje měnit hustotu vzorku pleteného materiálu. Vzorek je proto hustší v místech, kde je teniska více namáhána. Svršku Primeknit se v roce 2014 dočkaly i Stan Smith jako jedna z nejslavnějších siluet adidas.

Styl

Tenisky adidas Stan Smith Primeknit se vyznačují čistým a prostým designem. Máte tedy širokou škálu možností, jakým outfitem je doplnit. Jak předvádí módní ikona Victoria Beckham, dobře vypadají například s užšími kalhotami s délkou ke kotníkům.

Na českém trhu tyto tenisky seženete v oblíbené bílé barvě, dostupné jsou ale i další barevné verze. Váš pohled upoutá podobizna legendárního Stana Smithe na jazyku bot. Nechybí ani kontrastní patka, naznačení tří pro značku typických pruhů či nápis „adidas“ na boku podrážky.

Pohodlí a číslování

Přizpůsobivý a zároveň prodyšný vršek Primeknit vašim nohám zaručuje pohodlí pro běžné nošení. Nepohodlí však můžete zakusit při fyzicky náročnějších aktivitách, protože boty neposkytují dostatečnou podporu nožní klenbě. Adidas Stan Smith Primeknit naopak všemi deseti doporučujeme na léto. Díky nízké váze a již zmíněné prodyšnosti se v nich vaše nohy budou cítit v pohodě i v tom nejteplejším počasí.

Číslování bot ale neodpovídá. Sáhněte proto po teniskách ve velikosti menší o celé číslo. Pozor si však dejte na to, že tyto boty jsou zároveň poměrně úzké. Nemusí být proto vhodné pro majitele širších nohou – těm je tak doporučujeme vyzkoušet ještě před nákupem.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post