Air Jordan 1 Retro Hi

Air Jordan 1 Retro Hi


Zanalyzovali jsme 580 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Air Jordan 1 Retro Hi

 • Většina kupujících vyzdvihuje pohodlí těchto tenisek, a to i při celodenním nošení, či aktivním tréninku. “Tyto boty mohu všem doporučit,” píše hned několik uživatelů nejen na Finishline.com.
 • Vaše noha si nepotřebuje na tyto Air Jordany dlouho zvykat, rychle je rozchodíte, zmiňuje nezanedbatelný počet jejich majitelů. 
 • Hodně recenzentů tvrdí, že boty jsou i po mnoha letech od vydání stále velmi dobré na sportování, primárně tedy basketbal, a noha je při hraní dobře chráněná. 
 • V uživatelských recenzích na webu Footlocker.com se lidé shodují, že se tenisky velmi lehce čistí a vypadají jako nové po dlouhou dobu.
 • Vlastníci bot často zmiňují, že na ně dostávají pozitivní ohlasy od okolí. Jordany prý poutají pozornost.  
 • Mnoho lidí oceňuje, že se Air Jordany hodí ke sportování a celkově rychlejšímu pohybu uvnitř i venku, díky skvěle řešené podrážce s maximální přilnavostí. 
 • První Jordany vyšly postupem času v mnoha různých colourways a typech provedení. V Čechách však většinou ve standartních velikostech seženete jen několik málo z nich. 
 • Řada lidí vyzdvihuje jejich odolnost. Mají zkušenosti, že tenisky vydrží i mnoho let. 
 • Tyto boty jsou velmi oblíbené mezi celebritami. Často je nosí třeba herec Chris Pine, nebo rappeři Kanye West a Macklemore.
 • Pokud boty kupujete s tím, že chcete vydělat na nenošených, nebo aspoň prodat za pořizovací cenu nošené, pravděpodobně s Air Jordan 1 nesáhnete vedle. Vzhledem k tomu, že je dostupnost velmi omezená, drží si svou hodnotu, a některé typy provedení dokonce velmi stoupají na ceně.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Air Jordan 1 Retro Hi

 • Autor této videorecenze kritizuje kvalitu použitých materiálů u Air Jordan 1 Retro Hi OG “Game Royal”. Kritika použité kůže zaznívá i u některých jiných vydání.
 • V recenzích se objevují výtky k číslování. Nejčastěji lidé doporučují pořídit si o půl čísla větší velikost, než na kterou jste běžně zvyklí. 
 • Několik majitelů si stěžuje na nedostatečné odvětrávání boty v létě, či při sportu. 
 • Recenzentům s plochou nohou vadí chybějící podpora klenby, kterou však můžete řešit vložkou. 
 • Několik kritiků na Nike.com se shodlo, že nové Jordany při koupi až nezvykle hodně zapáchaly umělotinou a lepidlem a trvalo delší dobu, než “vyčichly”.

Shrnutí

Legendární první edice Jordanů ani po mnoha desítkách let neztrácí na popularitě. Jde o velmi povedenou botu, která snoubí technologické prvky s těmi designovými. Majitelé této tenisky oceňují hlavně univerzálnost jejího využití při sportování i při běžném chození po venku. Chvála zaznívá také na odolnost této boty. Kritikům vadí hlavně nedostatečná podpora klenby, či špatná prodyšnost.

Pokud hledáte multifunkční, stylovou botu, kterou navíc můžete prakticky kdykoliv výhodně prodat, pak jsou Air Jordan 1 Retro Hi přesně pro vás. Pro basketbalisty už však v současnosti seženete celou řadu bot, které jsou funkčností dávno před touto slavnou siluetou. Také pokud sháníte tenisky na časté túry, nabízejí se vhodnější varianty.

Uživatelská hodnocení
 • 96%
  Nike.com - 96%
 • 96%
  Finishline.com - 96%
 • 94%
  Foolocker.com - 94%
 • 92%
  Footlocker.co.uk - 92%
 • 98%
  Juberry.com - 98%
95%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 580 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Air Jordan 1 Retro Hi

Firmě Nike se v polovině osmdesátých let vydařila sázka na vycházející hvězdu světového basketbalu. V roce 1985 se jim podařilo ulovit Michaela Jordana, který nejdříve spolupracoval během svých studentských let s Converse a následně s adidas. U Nike vyrobil designer Peter Moore model Air Jordan 1. Michaelovi byla nabídnuta velmi lukrativní smlouva na to, že teprve vstupoval do nejlepší soutěže světa, NBA.

I přesto ale s jejím podpisem Jordan otálel. On sám chtěl spolupracovat s adidasem. Těm dokonce sdělil detaily nabídky od Nike a řekl jim, že s nimi bude spolupracovat, pokud se k ní alespoň přiblíží. To se nestalo a i na rady rodičů nakonec Jordan smlouvu s Nike podepsal.

První verze Air Jordan 1 byla červeno černá (tzv. Bread - Black + Red). Jordan k ní měl zpočátku výhrady. Tuto colourway obouval legendární basketbalista ve své úspěšné úvodní sezóně 1985-86. Brzy však přišel ze strany NBA zákaz nošení této boty, právě kvůli jejím barvám, které soutěž nepovolovala. Místo výměny za jinou však Nike přistoupil na placení pokuty 5000 dolarů za zápas a na tomto zákazu vystavěl marketing. Hláška “Tobě je naštěstí NBA nemůže zakázat nosit” se ujala a firmě se tato kauza náramně vyplatila.

Později byla přidána kombinace s bílou barvou, se kterou již NBA neměla problém. Dodnes existuje 32 Air Jordanů, číslovaných až po 23, následně 2009, 2010, 2011 a 2012, které následovaly modely AJ 28 (2013), AJ 29 (2014), AJ 30 (2015), AJ 31 (2016) a AJ 32 (2017).

Tyto stylové kotníkové tenisky nyní patří k nejslavnějším Nike siluetám všech dob a jedněm z nejúspěšnějších sportovních bot celé historie. Už dávno nejsou považovány pouze za obuv na basketbalová hřiště, ale velmi často je potkáte uprostřed města.

Styl

Povedený design s logem Nike na obou stranách, která se na patě spojuje, doplňuje logo Air Jordan, které tvoří okřídlený basketbalový míč a nápis Air Jordan nad ním. Charakteristická je také silná podrážka s jedinečným vzorem a perforovaný předek boty, který zajišťuje odvětrávání. Z jiného materiálu je vyroben jazyk, na jehož vrcholu je malé logo Nike Air. Elegantní design tenisky a kvalitní kožené zpracování si našly miliony fanoušků po celém světě.

Jakožto basketbalové boty samozřejmě skvěle padnou ke kraťasům. Dobře vypadají i s džínami či jinými kalhotami. Lépe se však podle řady recenzentů hodí k užším kalhotám, než k těm širokým. Vhodně doplňují mnoho různých outfitů a neurazíte s nimi na nohou při nejrůznějších příležitostech.

Pohodlí a číslování

Jistě neprohloupíte, když si je obujete při hraní basketbalu. Nabízejí nejen kvalitní fixací kotníku, ale také tlumení dopadu, či podrážku se speciálním vzorem, který zajišťuje výbornou přilnavost. Tyto legendární basketbalové boty se nemusíte bát vzít na nohu ani mimo palubovku. Sednou zpravidla velmi rychle. Při dobrém zacházení vám mohou sloužit dlouhou dobu jako odolná, bezpečná, a pohodlná lifestylová obuv na každodenní chození.  

Vzhledem k nízké dostupnosti boty v kamenných obchodech vám asi nezbyde nic jiného, než nakupovat na internetu. Při takovém nákupu doporučujeme sáhnout po o půl čísle větší velikosti boty, než na kterou jste zvyklí. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post