Asics Gel Kayano Trainer Knit

Asics Gel Kayano Trainer Knit


Zanalyzovali jsme 44 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Asics Gel Kayano Trainer Knit

 • Oblíbený model Kayano je dostupný již od roku 1993. Nezměněná silueta zůstává i u této verze s Knit (pleteným) svrškem. 
 • Uživatelé oceňují jedinečný a stylový design tenisek.
 • Několik lidí ohledně vzhledu bot zaslechlo komplimenty. Jeden uživatel na stránkách asicstiger.com uvedl, že si jeho obuv fotili turisté. Jiný má stejnou zkušenost, v roli fotografa byl ale tentokrát jeho spolužák.
 • Asics Gel Kayano Trainer Knit v roce 2019 seženete v několika barevných kombinacích.
 • Velkou část lidí nadchla nízká váha bot.
 • Tenisky jsou pružné přesně tam, kde je potřeba, a stejně tak poskytují podporu na těch místech, kde je třeba, pochvaluje si jeden recenzent.
 • Sneakers jsou kvalitně vyrobené a zdá se, že u nich nebude problém s výdrží, zmiňují jejich majitelé. Obzvlášť vychvalovaný je svršek bot. Uživatelé ho popisují jako přizpůsobivý, flexibilní a jemný.
 • Díky děrování v použitém materiálu se nohy v teniskách nezpotí ani v teplém počasí, uvádí několik recenzentů.
 • Předností bot je jejich vysoká pohodlnost, shoduje se většina kupujících. Najdou se mezi nimi i tací, kteří je obouvají každý den. Jeden recenzent Asics Gel Kayano Trainer Knit objednal kvůli jejich vzhledu, zjistil ale, že jsou i komfortní.
 • Číslování podle velké části recenzentů odpovídá.
 • Několik uživatelů vítá, že tenisky jsou vhodné pro nošení na jaře, v létě i na podzim.
 • Boty vypadají dobře s jakýmkoli oblečením, zmínil jeden kupující.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Asics Gel Kayano Trainer Knit

 • Chvíli trvá, než se tenisky rozchodí. Jejich nošení je ze začátku trochu nepříjemné, stěžují si někteří recenzenti.
 • Dva uživatelé nezávisle na sobě uvedli, že barvy na fotografiích vypadají jinak než ve skutečnosti.
 • Přilnavost sice není vysloveně špatná, ale není ani dechberoucí, upozorňuje jeden bloger ve svém videu.

Shrnutí

Tenisky Asics Gel Kayano Trainer Knit představují oblíbený model v novém kabátě nebo spíše v novém svršku. Uživatelé si je oblíbili především pro netradiční a chytlavý vzhled, lehkost i špičkový materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Mírná kritika však třeba směřovala k neodpovídajícím barvám na fotografiích.

Pokud svým obutím rádi poutáte pozornost, záleží vám na kvalitě nebo sháníte prodyšné boty do horkého léta, které ale můžete obout i v chladnějších měsících, těchto tenisek se nebudete moct nabažit. Pokud od svých bot ale vyžadujete perfektní trakci nebo nechcete překonávat počáteční období se sníženým komfortem, Asics Gel Kayano Trainer Knit spíše nebudou tou pravou obuví pro vás.

Uživatelská hodnocení
 • 93%
  Amazon.com - 93%
 • 92%
  Amazon.co.uk - 92%
 • 98%
  Google nákupy - 98%
 • 94%
  Asicstiger.com - 94%
94%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 44 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Asics Gel Kayano Trainer Knit

V roce 1949 se Japonec Kihachiro Onitsuka začal věnovat výrobě obuvi a založil společnost nesoucí jeho jméno. Proslul tím, že inspirace k inovacím získával poněkud netradičními způsoby. Oblíbená historka se týká jednoho jídla v restauraci. Onitsuka ten den večeřel chobotnici a přísavky na jejích chapadlech ho přivedly k nápadu, aby podobné přísavky využil i u podrážek svých bot. Jeho modely díky tomu dosáhly výborné trakce.

V průběhu 60. let společnost dále rostla a změnila své jméno na Onitsuka Tiger. Na své tenisky pro snazší rozpoznatelnost přidala pruhy po vzoru tygří srsti. V roce 1964 v botách Onitsuka Tiger japonský tým volejbalistek vyhrál zlato na OH a ještě tak zlepšil renomé značky ve světě sportu. Na značku upozornil i spor s Nike o autorská práva k modelu Nike Cortez. Spor sice skončil vítězstvím značky Nike, Onitsuka Tiger ale brzy představila obuv s přepracovaným designem bot Cortez - Tiger Corsair.

V roce 1977 Onitsuka Tiger opět změnila název a zrodila se tak značka Asics. Její název vznikl jako zkratka latinského pořekadla „Anima Sana in Corpore Sano“ neboli „Ve zdravém těle zdravý duch“. Myšlenka, že sport a pohyb je ten nejlepší způsob, jak udržet zdravou mysl i tělo, značku provází od počátku až dodnes.

Nové logo i jméno přineslo značce úspěch. Její prodeje dál raketově rostly. V teniskách Asics se objevila řada sportovců včetně Dereka Claytona, který v nich v roce 1967 zaběhl maratonský rekord, nebo Lasse Virena, zlatého medailisty z OH 1972 v Mnichově.

V roce 1993 byl představen model Kayano pojmenovaný po designerovi Toshikazu Kayanovi.  Konstrukce tohoto modelu byla inspirována silou skeletu brouků, doplňovala ji uznávaná gelová technologie pro absorpci nárazů. Model se stal populárním, o čemž svědčí i to, že se k jeho siluetě značka pravidelně vrací. Nezměněnou siluetou se pyšní i tenisky Asics Gel Kayano Trainer Knit s pleteným vrškem, které debutovaly v roce 2017.

Styl

Asics Gel Kayano Trainer Knit můžete obout ke každému outfitu. Hodně uživatelů k nim rádo nosí kalhoty s ohrnutými nohavicemi, aby dali co nejvíc vyniknout zajímavému designu bot.

Tenisky jsou dostupné v několika barvách od monochromaticky bílé až po kontrastnější kombinace. Jejich svršek až nápadně připomíná adidas NMD. Poznávacím znamením Asics Gel Kayano Trainer Knit je jemný materiál Knit podobný Primeknitu, děrování ve špičce bot i absence jazyku. Kostru bot tvoří TPU (termoplastický polyuretan). Nápis „gel“ na patě odkazuje na použitou technologii, která představuje jeden z hlavních rysů tenisek značky Asics.

Pohodlí a číslování

Provedení Knit s perforací ve špičce boty zajišťuje prodyšnost, odpružená podrážka s technologií Gel zase tlumení dopadů. V těchto teniskách se tak budete cítit pohodlně i při celodenním nošení v horkém letním počasí.

Číslování Asics Gel Kayano Trainer Knit sedí, doporučujeme vám proto zvolit vaši běžnou velikost. Počítejte s tím, že vám tenisky ze začátku mohou připadat hodně pevné, po několika obutích se ale vašim chodidlům přizpůsobí.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 3. Jiné zdroje [1][2]

Rate this post