Nike Air Force 1 ´07 LV8

Nike Air Force 1 ´07 LV8


Zanalyzovali jsme 134 uživatelských recenzí, 12 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Force 1 ´07 LV8

 • Podle lidí, kteří tenisky zakoupili, číslování odpovídá a boty na noze skvěle sedí.
 • Řada recenzentů si na teniskách vychvaluje ikonický design a široký výběr barevných kombinací
 • Mnoho recenzí říká, že boty jsou nadprůměrně pohodlné; někteří to přisuzují tlumení Air Cushioning v podobě “bubliny” v podrážce.
 • Několik recenzentů se shodlo na tom, že tenisky vypadají ve skutečnosti lépe než na obrázku.
 • Přestože jsou boty lehké, působí robustním a odolným dojmem, shodlo se mnoho kupujících, včetně tohoto testera.
 • V recenzích převažují názory, že jsou tenisky vhodné pro většinu příležitostí.
 • Pár majitelů těchto tenisek oceňuje, že se boty snadno čistí.
 • Několik recenzentů se rozhodlo koupit tyto tenisky jako dárek.
 • Historie tohoto modelu sahá k počátku osmdesátých let, kdy výrazně ovlivnila dění ve sneakers a hiphopové komunitě.
 • Dvěma lidem, kteří zakoupili kožený model tenisek, se velmi líbila jejich semišová úprava.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Air Force 1 ´07 LV8

 • V recenzích se nejčastěji objevovala kritika na ohebnost materiálu, kvůli které si tenisky dlouho nezachovaly svůj původní tvar a jejich svršek se vrásnil.
 • Druhým největším problémem bylo pro některé kupující barvivo. Jakmile boty navlhly deštěm nebo potem, začaly pouštět barvu.
 • Zejména nejoblíbenější bílý model bot Nike Air Force 1 07 LV8 se snadno zašpiní.

Shrnutí

Tenisky, které psaly historii a staly se symbolem hiphopové komunity, už dávno nenosí jen rapeři. Současný model Nike Air Force 1 07 LV8 slouží převážně jako lifestylová obuv. Nakupující nejvíce oceňují ikonický design, bohatou historii a fakt, že si boty mohou vzít k čemukoli. Kritika naopak padala na nevhodnost do deště a časté vrásnění svršku bot.

Hledáte lifestylovou obuv s historií, obdařenou technologiemi, díky nimž je bota lehká a vhodná na celodenní nošení? Pak jsou pro vás Nike Air Force 1 07 LV8 jako stvořené.  Je-li pro vás na prvním místě nízká cena a nic vám neříká příběh a styl těchto bot, pak bychom vám je pravděpodobně nedoporučili.

Uživatelská hodnocení
 • 94%
  Footlocker.co.uk - 94%
 • 90%
  Footlocker.eu - 90%
 • 96%
  Footaction.com - 96%
 • 89%
  Amazon.com - 89%
 • 89%
  Finishline.com - 89%
92%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 134 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Force 1 ´07 LV8

Píše se rok 1982 a návrhář Bruce Kilgore vdechuje život basketbalové obuvi, pojmenované po prezidentském speciálu, Air Force 1. Zajímavé na nich bylo nejen použití technologie Air, ale také inspirace siluetou turistických bot. Možná ani sám návrhář netušil, jak moc tyhle nenápadné boty svět tenisek zasáhnou…

Nike do propagace AF1 prakticky nikdy neinvestoval žádné velké peníze. Jedinou výraznou spoluprací byla kampaň hned na počátku. Tenisky tehdy obuly hvězdy basketbalu, např. Moses Malone a Charles Barkley. Proto se o AF1 nějaký čas mluvilo jako o basketbalových teniskách.

Historie říká, že AF1 byly prodávány jen na vnitřním trhu a v oficiálním katalogu Nike údajně ani nefigurovaly. To vyvolalo řadu spekulací. Jedna z nich, která jistě ovlivnila prodejnost, tvrdila, že se AF1 velmi dobře prodávají mezi afroameričany.  Najednou byly AF1 vnímány jako tenisky pro lidi, tzn. bez ohledu na rasu, pohlaví nebo sociální vrstvu.

Po kratší výrobní pauze se model vrátil na pulty obchodů – barevnější a se sníženou podrážkou. Tento návrat spustil doslova „teniskový boom“. AF1 se dařilo natolik, že získávaly pravidelný face-lift. Každá změna slavila mezi Nike lovers takový úspěch, jako kdyby se jednalo o zcela nové boty.

A pak se na trhu objevil model Air Force 1 Low – zářivě bílé tenisky od paty až po špičku a s nízkou podrážkou k tomu. Z nějakého důvodu padly do oka právě raperovi Jay-Z, který je nezapomněl zmínit v jednom ze svých songů a tím jim otevřel dosud zavřené dveře do hiphopové komunity.

Následovaly další hvězdy hiphopu, např. Shyne, The Lox, G-Unit a hlavně Nelly, který jim věnoval dokonce vlastní hymnu, singl Air Force Ones, na níž spolupracoval s Kyjuanem, Alim a Murphym Lee. Rapeři tím jasně potvrdili, že se AF 1 nadobro staly symbolem hiphopové komunity.

Že historie kolem AF 1 není jen jedna velká marketingová bublina, dokazuje mimo jiné fakt, že model patří k nejprodávanějším teniskám na světě – a to aniž by se Nike snažil o jejich výraznější propagaci.

Styl

Nike Air Force 1 07 LV8 je na trhu dostupný v mnoha provedeních od zářivě bílé, přes dvoubarevné kombinace, až po zajímavé vzory. Podle zvolené barevné varianty tvoří svršek boty buď kůže, syntetika nebo textil.

Každému modelu vévodí typické logo Nike a doprovází jej ikonické označení Air, které jsou umístěné jak na vnější, tak na vnitřní straně boty, na patě, jazyku i podrážce. Tenisky jsou opatřeny děrováním, což  zvyšuje prodyšnost.

Pohodlí a číslování

Nike Air Force 1 07 LV8 jsou hlavně lifestylová obuv do města a jsou, díky technologiím Air (vzduchem odlehčená mezipodešev) a Pivot-Point (podrážka umožňující plynulejší chůzi) vhodné na celodenní nošení. U těchto párů bot můžeme s klidem doporučit pořídit si vaši běžnou velikost. Pokud máte širší nohu v oblasti kotníků, doporučujeme vzít si o půl čísla větší velikost (US číslování). 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post