Nike Air Max 1

Nike Air Max 1


Zanalyzovali jsme 262 uživatelských recenzí, 13 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max 1

 • Majitelé chválí všestrannost tenisek. Oceňují možnost nosit ji nejen na hřiště, ale klidně i do práce nebo jen tak ven.
 • Vložka do bot je podle kupujících opravdu spolehlivá. Boty doporučují všem, kteří jsou celý den na nohou.
 • Kromě zimy můžete tuto obuv nosit po celý rok, shodují se recenzenti.
 • Uživatelé chválí prodyšnost obuvi. Dva dokonce napsali, že jsou to první boty, v nichž se jim nepotí chodidla.
 • Majitelé se shodují, že špička je prostorná a netlačí do palce.
 • Tenisky jsou úžasně lehké, píší recenzenti. Jeden sneakerhead napsal, že se podle něj jedná o nejlehčí obuv od Nike, jakou kdy vlastnil.
 • Air Max 1 mají krásné detaily, například prošívaný swoosh (fajfka) působí opravdu krásně, píší kupující.
 • Lidem se líbí pestrá škála barevných variant. Mnoho z nich má jen problém si vybrat, protože se jim líbí více než jedna.
 • Boty vzbuzují pozornost. Mnoho majitelů napsalo, že jim lidé obuv chválí a ptají se, kde si ji koupili.
 • Tento videorecenzent říká, že Air Max 1 jsou klasika, kterou by měl vlastnit každý sneakerhead.
 • Pár lidí pochválilo, že v balení najdete dva páry tkaniček, což je skvělé, když chcete střídat styly.
 • Tomuto modelu propadly i hvězdy showbyznysu, například zpěvačka Rita Ora, herečka Emma Watson či rapper Eminem.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Max 1

 • Boty jsou první dny velmi těsné a potřebují delší čas na rozchození, vadí některým kupujícím. Podobný názor na to má i tento videorecenzent.
 • Některá hodnocení zmiňují, že svrchní materiál se brzy opotřebuje. Hlavně kůže má po několika týdnech viditelné vrásky.
 • Na to, že jsou Air Max 1 sportovní obuví, působí celkem mohutně, píší uživatelé.
 • V mnoha případech lidé boty vraceli kvůli velikosti. Tenisky jim byly větší o půl čísla.
 • Někteří lidé píší, že očekávali za své peníze víc. Boty prý působí laciným dojmem. Myslí si to například i tento videorecenzent.

Shrnutí

Nike Air Max 1 jsou vyrobené tak, aby odvedly skvělou práci jak na hřišti, tak ve městě. Lidé si je oblíbili právě pro jejich všestrannost, ale také lehkost a prodyšnost materiálu. Některým vadí, že tenisky brzy ztratí šmrnc a zároveň se rychle zašpiní. Rozchodit je zabere více času, takže pokud nechcete riskovat puchýře, první dny se vyplatí použít natahováky na boty.

Máte-li zálusk na všestranné tenisky, které jsou lehké jako pírko a dostatečně prodyšné, tak vám budou Nike Air Max 1 nejspíše vyhovovat. Jestliže nechcete ztrácet čas s jejich rozchozením nebo hledáte více jednoduchý design, pravděpodobně nebudou tou správnou volbou.

Uživatelská hodnocení
 • 88%
  Amazon.com - 88%
 • 94%
  Footlocker.com - 94%
 • 92%
  Google nákupy - 92%
 • 90%
  Kingsdownroots.co.uk - 90%
91%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 262 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max 1

V roce 1979 změnil Nike teniskový svět navždy. Do svých bot totiž implementoval zcela novou technologii. Nesla název Air a jednalo se o malou vzduchovou kapsli, umístěnou pod patou. Jejím úkolem bylo tlumit tvrdé dopady (například při běhání nebo po výskoku). Zatímco sportovci byli nadšení, mezi lidmi kolovala fáma, že vzduchová kapsle jednoho dne bouchne. Naštěstí tomu lidé nevěřili dlouho.

A pak přišel konec roku 1987. Kdo tehdy zapnul televizi, mohl spatřit reklamu na nové, revoluční tenisky od Nike. Reklamu provázela píseň s příznačným názvem Revolution, nazpívanou Beatles a také slogan: „Do something. Anything!“ V reklamě navíc vystoupily takové sportovní hvězdy jako Michael Jordan či Bo Jackson. Těmi revolučními teniskami byly právě Air Max 1. Design boty byl ve své době něčím novým, neokoukaným a přitahoval pozornost.

Botu totiž zdobilo malé okénko, díky němuž mohli lidé technologii Air nejen cítit, ale i vidět. Autorem tohoto nápadu není nikdo jiný než Tinker Hatfield. Inspiraci našel ve slavném kulturním centru Pompidou v Paříži. Budova je totiž celá prosklená, takže je nádherně vidět její konstrukce. Přestože marketingový tým nebyl z celé té myšlenky odhalené vzduchové kapsle nadšený, Hatfield se nedal a prosadil si svou. A jak dnes víme, dobře udělal.

Styl

Nike Air Max 1 kombinuje sportovní a moderní styl. Na první pohled zaujme vzduchovou kapslí pod patou a hned poté bohatou perforací. Botou prostupuje jemné prošívání, které odděluje jednotlivé části, z nichž je bota ušita. Nechybí všudypřítomné logo Nike – na vnější a vnitřní straně, na jazyku a na patě.

Tenisky jsou na trhu k dispozici v mnoha barevných variantách od méně výrazných až po ty, které poutají pozornost. Základní modely můžete nosit téměř ke všemu od sportovního oblečení přes jeany až po sukně. Boty si také můžete nechat za malý poplatek customizovat.

Pohodlí a číslování

Pokud dáte těmto teniskám dostatek času, aby si sedly, odmění se vám celodenním pohodlím. Air Max 1 jsou opatřeny kvalitní vložkou do bot a perforací hned na několika místech. Sportovní aktivity i celodenní stání na nohou nebude problém.

Číslování bot je vždy trochu ošemetné. V tomto případě vám mohou být tenisky o půl čísla větší. Pokud chcete, aby byly boty prostornější, zůstaňte u své velikosti. V opačném případě si kupte o půl čísla menší boty. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4]

Rate this post