Nike Air Max 90 Premium

Nike Air Max 90 Premium


Zanalyzovali jsme 500 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max 90 Premium

 • Jedna z nejznámějších siluet značky Nike z roku 1990 se představuje ve vylepšeném kabátu. Design zůstal stejný, k výrobě ale byly použity prvotřídní materiály (kůže, tkanina a semiš).
 • Lidé si oblíbili módní a cool design bot. Jeden uživatel tenisky považuje za mistrovský kousek.
 • Několik kupujících ve své recenzi oceňuje všestrannost bot. Někteří z nich je nosí do školy či do práce, jiní v nich cvičí. Podle dalších jsou skvělé na letiště a cestování.
 • Tenisky jejich majitelům připadají pohodlné i při celodenním nošení.
 • Nike Air Max 90 Premium mají nízkou hmotnost, zmiňují někteří jejich nositelé.
 • Několik lidí vyzdvihuje kvalitu použitého materiálu. Boty podle nich budou odolné.
 • Na českém trhu je nabízena i zateplená zimní verze Nike Air Max 90 Winter Premium.
 • Tenisky se hodí k různým stylům oblékání, pochvalují si jejich nositelé.
 • Sneakers nejsou celokožené – tím je zajištěna dostatečná prodyšnost. Nohy se tak v těchto botách nepotí, uvádí pár recenzentů.
 • Většině kupujících sedí jejich běžná velikost.
 • Tenisky jsou na českém trhu dostupné v několika barvách.
 • “Na vzhled Nike Air Max 90 Premium slýchám řadu komplimentů,” tvrdí hned několik recenzentů. Jeden z nich například napsal, že jenom při cestě do nákupního centra obdržel pět pochval.

4 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Air Max 90 Premium

 • Tenisky jsou ze začátku hodně těsné. Kvůli tomu mohou zraňovat nohu v oblasti kolem kotníku.
 • Jednoho recenzenta dřou kovová očka šněrování do nártu.
 • Část, kde je použit semiš, je poměrně tenká, posteskl si jeden kupující. Má obavy, že v těchto místech bota nebude tak odolná.
 • Hrstka lidí uvádí, že silueta bot je poměrně úzká.

Shrnutí

Nike Air Max 90 Premium jsou devadesátkové tenisky vyrobené z prémiových materiálů. Recenzenti vychvalují především jejich nadčasový design, lehkost i pohodlnost. Na druhou stranu ale upozorňují, že trvá delší dobu, než se boty rozchodí. Z počátku se tak u některých objevily puchýře či oděrky. Jednoho uživatele tenisky dřely i na nártu.

Pokud jste fandové modelu Air Max 90 a chcete ho zažít i v prémiové verzi, hledáte snadno kombinovatelné boty na různé příležitosti nebo vám záleží na prodyšnosti, vaše nohy si tyto tenisky zamilují. Jestliže ale nechcete překonávat počáteční nepohodlí způsobené tužším materiálem nebo vám nic neříká design bot s viditelnou bublinou pod patou, Nike Air Max 90 Premium pro vás nemusí být ty pravé.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 87%
  Finishline.com - 87%
 • 92%
  Footasylum.com - 92%
 • 84%
  Footlocker.co.uk - 84%
 • 90%
  Google nákupy - 90%
88%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 500 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max 90 Premium

Airmaxy jsou snad nejznámější sérií modelů tenisek od značky Nike. Tyto modely spojuje unikátní odpružení v oblasti paty, tzv. jednotka Air Sole. Odpružení spočívá ve vzduchovém vakuu. Vzduchový polštář se při dopadu sešlápne, ihned se ale zase vrátí do svého původního tvaru. U tohoto vzduchového tlumení tedy nedochází k jeho opotřebení – a právě tím se nejvýrazněji liší od klasického pěnového tlumení. S geniálním nápadem na využití vzduchu v konstrukci tenisek přišel v roce 1979 letecký konstruktér Frank Rudy.

První model Air Max 1 debutoval v roce 1987. Navzdory počátečním obavám marketingového týmu Nike se stal velice populární, společnost proto vzápětí představila model Air Max 90.

Tyto tenisky byly vydány v roce 1990 pod názvem Air Max III. V roce 2000 jim ale společnost Nike změnila jméno na Air Max 90 a od té doby jim nikdo neřekne jinak. Pocházejí z rukou legendárního Tinkera Hatfielda, který stojí také za Air Max 1, ale třeba i za Air Jordan 3. Úplně první model Air Max 90 byl navržen v bílo-černo-šedo-červené kombinaci a mezi sneakerheady se stal doslova hitem.

Nike Air Max 90 si prošly několika kolaboracemi a byly vydány v několika variantách jako například  Air Max 90 Essential, Air Max 90 Leather, Nike Air Max 90 Ultra 2.0, Air Max 90 Infrared, Air Max 90 Sneakerboot, Air Max 90 Hyperfuse a Air Max 90 Premium. Poslední jmenované přinesly kombinaci prvotřídních materiálů. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitní kůže, tkaniny a semiše.

Styl

Vybírat můžete z několika odstínů. Díky tlumeným barvám a nadčasovému designu se Nike Air Max 90 Premium hodí ke každému outfitu. Bez obav v nich tak můžete vyrazit ve sportovních kalhotách do parku, ale i v džínách do ulic měst.

Design bot k vašim nohám přitáhne pozornost. Svršek je tvořen kombinací špičkových materiálů. Pod patou nechybí viditelná vzduchová bublina jako poznávací znamení airmaxů. Na boku bot je klasická swoosh (fajfka), pod ní se nachází nápis „Air Max“, který je vyobrazen i na patě.

Pohodlí a číslování

Nike Air Max 90 Premium jsou pro většinu lidí dostatečně pohodlné i při celodenním nošení. Komfort zajišťuje prodyšný materiál, měkký vnitřek i jednotka Air Sole maximalizující odpružení. Použitý materiál (zejména kůže) je ale ze začátku hodně pevný. Počítejte proto s tím, že bude nutné boty rozchodit. Abyste se vyhnuli puchýřům a podobným nepříjemnostem, nedoporučujeme v nich hned vyrážet na dlouhé túry.

Většina lidí u těchto tenisek nemusí nad velikostí příliš přemýšlet a může zvolit tu, kterou běžně nosí. Zvážit pořízení páru ve velikosti o půl čísla větší (v US číslování) ale můžeme doporučit jedincům s širšími chodidly.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 3. Jiné zdroje [1][2]

Rate this post