Nike Air Max Flair

Nike Air Max Flair


Zanalyzovali jsme 94 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max Flair

 • Mezi kupujícími se najdou ti, jenž Nike Air Max Flair nosí jako lifestyle boty do města, ale též tací, kteří v nich běhají či jinak aktivně sportují.
 • Máte na výběr z několika barevných kombinací.
 • Většina se shoduje v tom, že tyto Air Maxy jsou nadprůměrně pohodlné.
 • Téměř všichni recenzenti jsou z designu tenisek nadšení, zejména pak vychvalují stylový nápis “AIR” na svršku boty.
 • Jeden zákazník obchodu Finishline.com říká, že všude kam přijde, dostává na boty jen komplimenty .
 • Bota je lehká a protože ji Nike navrhl jako ponožkový typ boty, pevně a pohodlně obepíná nohu (tzn. bota z foremné tenké textilie a díky tomu máte pocit jakoby jste měli ponožky místo bot).
 • Tenisky si zachovávají klasické rysy Air Maxů jako např. typické bublinové tlumení, což ocení zejména zapálení fanoušci sneakers.
 • Podle módního blogu Manofmany.com se skvěle hodí k neformálnímu a svěžímu outfitu do města.
 • Tento milovník sneakers ve své videorecenzi oceňuje zejména prodyšné provedení, pohodlí a velice netradiční vázání tkaniček, které podle jeho slov “vybočuje z řady.”
 • Obecně jsou Air Maxy jedny neznámějších bot, jejichž příběh se píše již od roku 1979 a jsou ve sbírkách mnoha sběratelů sneakers.
 • Podle názoru jednoho recenzenta je ponožkový materiál těchto Flairů o něco pohodlnější než často používaný Primeknit.
 • Jeden sneakerhead zmínil, že i když boty hodně utáhne, vypadají pořád stejně dobře, což prý nemůže říct o teniskách adidas UltraBoost.
 • Velké procento zákazníků, kteří v eshopech zanechali uživatelskou recenzi, by tyto boty doporučilo svým známým.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Max Flair

 • Řada lidí tvrdí, že si tenisky museli koupit o půl čísla větší než jsou zvyklí (řeč je o US číslování), jiní ale říkají, že číslování odpovídá. Trefit správnou velikost je tedy trochu hazard - např. tento youtuber má běžnou velikost US 10, avšak Nike Air Max Flair musí mít US 10.5.
 • Jeden běžec varuje, že pokud máte problémy s kotníkem, měli byste být při sportu opatrní - říká, že bota hodně pruží.
 • Cena je podle některých vyšší než by od těchto Air Maxů očekávali.
 • Podle autora této videorecenze tenisky nohu nedrží v botě příliš pevně a to především kvůli měkkým bokům; malé plusové body však dává zpevněné patě.
 • Jeden kupující zmínil, že zejména bílé provedení je podle něj nudné a ničím nezajímavé.

Shrnutí

Nike Air Max Flair spojuje dva světy - svět běžeckých a lifestylových bot. Svým originálním vzhledem, především netradičním vázáním tkaniček, jsou pro mnohé milovníky sneakers parádními teniskami do města. Mezi recenzenty se ale také našla řada lidí, jenž boty aktivně využívají na běh.

Protože jsou boty ponožkového typu, obepínají nohu a proto jsou podle mnohých nadprůměrně pohodlné. Recenzenti se vesměs shodují v tom, že pokud není bota ve slevě, jsou tyto tenisky dražší než by očekávali. Air Maxy jsou však boty s historií sahající až do roku 1979, jejíž brand a ikonický bublinový vzhled je známý po celém světě. Jestliže je vám blízký design “maxů” a pokud hledáte lehké, prodyšné a pohodlné boty do města či na příležitostný sport, pak pravděpodobně neuděláte chybu s Nike Air Max Flair. 

Uživatelská hodnocení
 • 90%
  Footlocker.eu - 90%
 • 82%
  Finishline.com - 82%
 • 76%
  Amazon.com - 76%
 • 78%
  Google nákupy - 78%
82%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 94 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max Flair

Psal se rok 1979, kdy se do rukou společnosti Nike dostala technologie Air Cushioning. Tu poznáte podle výrazné vzduchové bubliny v podrážce, která si klade za cíl snížit nápor na nohy při sportu. Nenechte se však zmást, prvních osm let Nike technologii Air Cushioning pečlivě skrýval vevnitř boty.

Teprve architekt Tinker Hatfield přišel s nápadem odhalit vzduchovou bublinu a vytvořit tak na patě “okénko” dovnitř průhledné bubliny. Marketingový tým firmy Nike z toho nebyl příliš nadšený, avšak na Hatfieldův popud takovou botu vyrobili a stvořili první “maxy” tak, jak je známe, pod jménem Air Max 1.

Jak sám Tinker Hatfield tvrdí, inspiroval se jednou průhlednou budovou v Paříži. Jako architekt navrhl pro Nike několik budov a když se mu pak naskytla příležitost stvořit Air Maxy, rozhodl se přenést své zkušenosti z architektury do designu tenisek. Čas sám ukázal, že najmout Hatfielda bylo pro Nike jedním z nejlepších rozhodnutí, které mohli udělat.

Průhledné okénko do podrážky bylo v té době natolik extravagantní a originální, že se tenisky staly hitem. Vtipné je, že panovali i takové debaty, zda-li bublina nemůže splasknout či dokonce vybuchnout. Paradoxně i spekulace takového typu botám pomohly k široké expanzi.

Je tomu více jak 30 let a ikona bot stále sílí a ve světě sneakers jde o skutečnou legendu. Každý rok proto vydávají nové a nové edice Air Maxů, mezi které patří i Nike Air Max Flair. Tenisky Nike Air Max Flair byly též inspirovány minimalistickým vzhledem Nike Presto, asymetrickým vázáním Nike Footscape a netradičním nápisem “AIR” přes celou botu od Nike Air More Uptempo.

Styl

Na první pohled zaujme výrazný nápis “AIR”, který tapetuje celý svršek boty. Další zvláštností, jíž si nelze nevšimnout, je asymetrické vázání tkaniček. Kompletně celá podrážka je též z boku průhledná, čímž Nike dává na odiv vzduchovou bublinu známou jako “Air-Sole.” K dispozici je celá paleta barevných provedení: od bílé, přes černou až po červeno-šedou barvu.

Pohodlí a číslování

Kombinace “bublinové” podrážky Air-Sole a ponožkový styl boty zajišťuje obstojnou úroveň pohodlí. Ostatně pohodlí je vlastnost, kterou si lidé u těchto tenisek chválí nejvíce. Míru pohodlí do značné míry ovlivňuje správný výběr velikosti - doporučujeme pořídit si o půl čísla větší velikost, než jste zvyklí (v US číslování).

Nike Air Max Flair jsou příjemné na denní nošení a to i kvůli tomu, že jsou poměrně lehké. Žádný z recenzentů si nestěžoval na to, že by měl z bot otlačené paty a to ani v prvních týdnech nošení. Boty však nejsou ideální pro aktivní sport, zejména protože mají nedostatečně zpevněné boky bot. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6][7]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3], [4]

Rate this post