Nike Dunk High

Nike Dunk High


Zanalyzovali jsme 130 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT Nike Dunk High

 • První tenisky byly vydány již v roce 1985. V současnosti jsou k dostání v basketbalové i skateboardové verzi, přičemž obě dvě si našly uplatnění i jako lifestylová obuv pro každodenní nošení.
 • Kupující si je oblíbili pro jejich dobře vypadající siluetu a solidní konstrukci. Boty jsou podle nich vhodné i pro toho, kdo má plochou nohu nebo je náchylný ke zranění.
 • Lidé oceňují klasický design tenisek, který přitahuje pozornost.
 • Boty jsou podle názoru recenzentů velmi pohodlné. Jsou tak vhodné pro každodenní nošení, ale i pro hru basketu či jízdu na skejtu.
 • Nemusíte se bát pořídit si svou běžnou velikost, udávají recenzenti. Pouze u verze Nike SB Dunk High většina z nich radí zakoupit si boty o půl čísla větší (v US číslování).
 • K teniskám se hodí sportovní oblečení, ale i džíny nebo šortky.
 • Několik lidí zaznamenalo obdivné pohledy mířící na jejich boty.
 • Kupující ve svých recenzích zdůrazňují vysokou kvalitu materiálu, ze kterého je obuv vyrobena.
 • Sneakers jsou odolné a dlouho vydrží, zmiňuje několik uživatelů. Svou recenzí to potvrzuje i uživatelka, jejíž syn basketbalista boty obouvá už po dvě sezóny a stále prý vypadají jako nové.
 • Vzhledem k použitému materiálu i komfortu, jaký boty poskytují, je jejich cena velmi dobrá, hodnotí řada kupujících.
 • Nike Dunk High jsou lehké, zmiňují někteří vlastníci těchto bot.
 • Několik recenzentů uvedlo, že se boty vyznačují dobrou přilnavostí. Jsou tak vhodné pro všechny druhy povrchů.
 • Basketbalisté si boty Nike Dunk High oblíbili kvůli tomu, jak dobrou podporu poskytují kotníkům. Doporučují je proto každému, kdo miluje výskoky.

3 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Dunk High

 • Několik lidí si postěžovalo, že tenisky nejsou dostatečně prodyšné.
 • Některým uživatelům boty ze začátku připadaly příliš těsné. Nějakou dobu prý trvalo, než se použitý materiál roztáhl a přizpůsobil tvaru nohy.
 • Fotky zcela neodpovídají skutečnosti, upozorňuje několik recenzentů u verze Nike SB Dunk High.

Shrnutí

Nike Dunk High jsou vyrobené tak, aby dobře fungovaly na hřišti či skejtu a přitom skvěle vypadaly na ulici při každodenním nošení. Uživatelé oceňují pohodlnost a klasickou siluetu tenisek. Potěšila je také kvalita použitého materiálu, odolnost bot i jejich nízká cena. Někteří z nich si ale postěžovali, že se v těchto teniskách v létě či při sportu více potí nohy. Upozorňují také na to, že se boty ze začátku mohou zdát příliš těsné a jejich nošení či obouvání tak může být nepohodlné.

Pokud jste příznivci klasického vzhledu, hledáte kvalitní obuv a nechcete za ni utratit majlant, nebo je vaší prioritou možnost všestranného využití bot, tyto tenisky pro vás budou ty pravé. Pokud však vybíráte tenisky na léto nebo máte výrazně širší nohy, Nike Dunk High pro vás nemusí být ideální.

Uživatelská hodnocení
 • 90%
  Tactics.com - 90%
 • 92%
  Amazon.com - 92%
 • 88%
  Footlocker.com - 88%
 • 100%
  Finishline.com - 100%
 • 97%
  Google nákupy - 97%
93%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 130 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Dunk High

Smeč neboli dunk se v basketbalu objevila ve 40. letech, kdy ji pravidelně používal dvojnásobný zlatý medailista Bob Kurland. Smeč si našla své příznivce, ale i řadu odpůrců. Mezi lety 1967–1976 ji Národní vysokoškolská atletická asociace (NCAA) dokonce zcela zakázala. Brzy se ale smečování stalo klasikou.

Právě slovo dunk, tedy smeč, nese i název bot Nike Dunk. Tento původně basketbalový model byl poprvé vydán v roce 1985, tedy v době, kdy Michael Jordan začínal propagovat dnes již legendární Air Jordan 1. Tyto boty nemají společný jen rok uvedení na trh, ale i designéra. Oba modely totiž pocházejí z rukou slavného návrhář Petera Moora. Ten také původně chtěl, aby se Dunk High jmenovaly College Color High. Vedení značky Nike ale jeho návrh zamítlo, protože se jim daný název zdál až příliš dlouhý.

První tenisky Dunk High se v prodeji objevily hned v několika barevných kombinacích. Nike totiž uzavřel dohodu s 12 univerzitními týmy, pro které se Dunk High staly týmovou obuví. Na tento fakt odkazovala i slavná reklama Be True To Your School. Design bot má společné prvky s jinými modely značky Nike – s teniskami Terminal a také již výše zmíněnými Air Jordan 1.  

V roce 1998 Nike přišel s opětovným vydáním bot Dunk High. Ty se ihned staly populární, jejich prodej se ještě zvýšil po spolupráci s americkou rapovou skupinou Wu-Tang Klanem.

V roce 2002 byla představena skateboardová verze bot SB Dunk High. Od basketbalového originálu se lišila zejména užší podrážkou a tlustším jazykem. Tato verze ze začátku nebyla až tak úspěšná. Slávu si ale získala v roce 2005, kdy Nike oznámil spolupráci se značkou Diamond Supply Co. Kvůli teniskám, které v rámci této kolaborace vznikly, lidé kempovali před obchodem a prali se o zbývající páry bot. Dnes tato verze Nike SB Dunk „Tiffany“ také patří mezi nejdražší z celé kolekce SB Dunk.

Nike se k modelu vrací ještě několikrát, úspěšné releasy tak vychází například v letech 2005, 2011 nebo 2014. Dnes se tak již jedná o oblíbenou a klasickou siluetu, kterou seženete v high, mid i low verzi.

Styl

Tenisky Nike Dunk High se vyznačují klasickou siluetou, která se se hodí k jakémukoli outfitu. Můžete si je vzít k dresu či teplákům, dobře ale vypadají i se širokými kalhotami a mikinou. Pro minimalistický look je stačí doplnit džíny a tričkem.

Na českém trhu najdete několik barevných verzí. Můžete tak zvolit třeba tenisky v klasické černé či ve výrazné bílo-červené barvě. Na boku boty je výrazná fajfka jako logo značky, na jazyku je uveden název Nike (případně Nike SB).

Pohodlí a číslování

Tenisky Nike Dunk High patří mezi pohodlné boty a to zejména díky měkkému vnitřnímu polstrování a pružné podrážce. Bez obav je tak můžete obouvat každý den.

Doporučujeme pořídit si tenisky ve své běžné velikosti. Výjimkou je verze Nike SB Dunk High. V jejím případě zvolte velikost o půl čísla větší. Pokud však máte širší nohy nebo vám nejsou příjemné těsnější boty, nebojte se sáhnout po teniskách větších o celé číslo (v US číslování). 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3]

Rate this post