Nike Dunk Low

Nike Dunk Low


Zanalyzovali jsme 152 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 5 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Nike Dunk Low

 • Většina kupujících se shoduje, že jsou tenisky velmi pohodlné a dobře na noze sedí.
 • Recenzenti na teniskách vyzdvihují jejich design a chválí, že se hodí téměř k jakémukoliv outfitu.
 • Tenisky mají vzhledem ke své kvalitě přijatelnou cenu, napsala spousta lidí v recenzích.
 • Podle několika majitelů vypadají tenisky ve skutečnosti lépe než na obrázku.
 • Tento tester chválí podrážky bot, které svou přilnavostí a odolností naprosto naplnily jeho vysoká očekávání.
 • Lidé tenisky využívají na běžné nošení i na ježdění na skejtu.
 • Skejťáci si v této videorecenzi pochvalují, že jsou boty po rozchození velmi ohebné a pružné.
 • Při ježdění na skejtu řada lidí oceňuje dobrý „board feel“, tedy to, že při jízdě dobře cítí prkno.
 • Několik lidí uvádí, že na tenisky dostává spoustu komplimentů.
 • Aktuálně, v roce 2019, je výběr barevných provedení obrovský.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Dunk Low

 • Řada lidí si stěžuje, že jsou tenisky během prvních dnů nošení tvrdé a je třeba je rozchodit.
 • Několik zákazníků na amazonu zmiňuje, že jsou boty velmi úzké a doporučují pořídit si větší velikost.
 • Pár majitelů kritizuje polstrování bot a uvádí, že tenisky nejsou pohodlné a noha je v nich příliš stísněná.
 • Tenisky se několika skejťákům zničily během pár týdnů.  
 • Podle jednoho zákazníka e-shopu nike.com je mezi vložkou a samotnou botou velké množství přebytečného lepidla a při každém kroku je slyšet, jak se vložka odlepuje.
 • Autor této recenze uvádí, že boty nemají moc dobrou ventilaci, což mu znepříjemňuje skejtování v horkých letních dnech. Podobné názory se objevily i v několika uživatelských recenzích.

Shrnutí

Tenisky Nike Dunk Low jsou určené na běžné nošení i pro jízdu na skateboardu. Lidé si u nich pochvalují pohodlné nošení, design i férovou cenu. Někteří si stěžují na to, že jsou boty zpočátku tvrdé a nepohodlné a je potřeba je rozchodit. Pár lidí také kritizovalo, že se jim tenisky rychle zničily.

Pokud hledáte dobře vypadající tenisky za rozumnou cenu, u kterých si budete moct vybrat z nejrůznějších barevných provedení, pak by mohly Nike Dunk Low splnit vaše očekávání. Jestliže se poohlížíte po botách, v nichž budete moci aktivně sportovat a zároveň očekáváte, že vám takto vydrží dlouhou dobu, pak doporučujeme sáhnout po jiném modelu. 

Uživatelská hodnocení
 • 91%
  Amazon.com - 91%
 • 88%
  Footlocker.eu - 88%
 • 94%
  Footlocker.com - 94%
 • 91%
  Ostatní uživatelské recenze - 91%
91%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 152 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Dunk Low

Původně byly boty Nike Dunk určeny pro basketbal. Jejich historie sahá do roku 1985, kdy byl právě tento sport na obrovském vzestupu. Značka Nike v té době začala spolupracovat se špičkovými vysokoškolskými týmy a vznikaly různé barevné kombinace bot, aby ladily s barvami daných škol.

O prvotní návrh bot se postaral Peter Moore, který je také autorem prvního designu ikonických tenisek Air Jordan. Původní model Nike Dunk Low byl vlastně kombinací několika starších modelů bot Nike, což bylo u basketbalových bot v 80. letech běžné. Trakce podrážky například odkazovala k botám Air Jordan I, které byly představeny jen o pár měsíců dříve. Stejným modelem se nechala inspirovat i horní část boty, která měla několik společných prvků i s botami Nike Terminator.

Po čase se tenisky rozšířily i mimo basketbalovou komunitu a jejich styl si oblíbili skejťáci, kteří z nich udělali ikonu svého sportu. Zaujaly je u nich stejné vlastnosti, pro které byly boty oblíbené u basketbalistů, tedy dobrá opora, tlumení dopadu a podrážka.

Speciální skejtový model Nike Dunk SB byl představen v roce 2002. Verze se dočkala několika úprav, aby co nejvíce odpovídala potřebám tohoto sportu. Od té doby vznikla spousta limitovaných edic těchto tenisek ve spolupráci s osobnostmi z mnoha různých odvětví. K dispozici je jak tento model "Low", tak i vyšší verze "High".

Styl

Tenisky Nike Dunk Low mají klasický, ikonický vzhled, který se hodí téměř ke všem outfitům. Typické jsou pro svůj nízkoprofilový design, velké logo Nike  na stranách a gumovou podrážku s kruhovým vzorkem. Na českém trhu objevíte desítky různých barevných variant.

Pohodlí a číslování

Tenisky Nike Dunk Low nejsou super pohodlné už při prvním nošení. Nejdříve budou tvrdé, neohebné a úzké, ale jakmile je rozchodíte, budete s nimi nejspíš, stejně jako velká většina lidí, spokojeni. Pořídit si můžete svou běžnou velikost, ale pokud máte širší nohu, doporučujeme zvolit tenisky o půl čísla větší, než běžně nosíte.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3], [4], [5]

Rate this post