Nike Free Run

Nike Free Run


Zanalyzovali jsme 720 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

8 důvodů, proč KUPOVAT Nike Free Run

 • Lidé je milují pro jejich jednoduchý a stylový design, díky kterému se dají boty obout k velkému množství outfitů. 
 • Někteří kupující uvádějí, že boty nosí jak do posilovny či na běhání, tak i na běžné nošení přes den.
 • Autor této videorecenze chválí podrážku bot, díky které jsou tenisky velmi flexibilní, což se dá využít především při sportování. Tuto vlastnost bot oceňuje i řada dalších majitelů.
 • Jedna majitelka bot oceňuje, že boty poskytují chodidlům dostatečnou ale velmi přirozenou oporu, takže prý ani necítí, že je má na sobě.
 • Několik zákazníků si pochvaluje, že ačkoliv už mají boty delší dobu, stále jsou ve velmi dobrém stavu.
 • Mnoho zákazníků je nadšených z přesného číslování bot, díky čemuž se nemusí bát si boty objednat přes internet.
 • Materiál okolo kotníku je velmi pružný a objímá nohu jako ponožka, líbí se jednomu recenzujícímu.
 • Lidé v recenzích často vyzdvihují povedené barevné kombinace bot a jejich širokou nabídku.

7 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Free Run

 • Pár zákazníků zmínilo, že bílá varianta bot není čistě bílá, ale spíše trochu našedlá.
 • Jeden majitel bot na e-shopu footlocker.com uvádí, že materiál na špičce boty je příliš tvrdý a bota v tomto místě není dostatečně pružná.
 • Některým zákazníkům se brzy začala v přední části odlepovat podrážka od špičky boty.
 • Vložka boty není upevněná a volně se v botě pohybuje, což je nepohodlné, nelíbí se jednomu kupujícímu.
 • Podle tohoto videorecenzenta je cena bot poněkud přemrštěná, obzvlášť vzhledem k použitým materiálům.
 • Mnozí kupující si stěžují na příliš velké množství lepidla viditelného u spojení různých částí bot.  
 • Tkaničky bot jsou příliš kluzké a neustále se při chůzi rozvazují, říká jeden z kritiků.

Shrnutí

Lidé boty Nike Free Run milují pro jejich vysoké pohodlí, povedený design v zajímavých barevných kombinacích a také pro jejich univerzálnost, neboť boty nosí jak na cvičení, tak i na běžné nošení. Kritizována však bývá poněkud vyšší cena, viditelné množství lepidla na spojích bot i to, že se některým od špičky začala rychle odlupovat podrážka.

Tenisky Nike Free Run vás nejspíš potěší, pokud hledáte multifunkční boty jak na sport, tak i na celodenní nošení, a rádi si vybíráte z řady různých provedení bot. Jestliže však hledáte boty z pevného materiálu nebo je pro vás prioritou nízká cena, raději se poohlédněte po jiném páru.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 70%
  Nike.com - 70%
 • 90%
  Finishline.com - 90%
 • 71%
  Footlocker.com - 71%
 • 94%
  Influenster.com - 94%
82%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 720 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Free Run

Tenisky Nike Free Run spadají do slavné řady tenisek Nike Free zaměřující se na boty, které se co nejlépe přizpůsobí vašemu tělu a zároveň si zachovávají stylový vzhled.

První boty Nike Free vytvořili Tobie Hatfield a Eric Avar. Nechali se inspirovat standfordskými atlety, kteří na golfovém univerzitním kurzu trénovali bosí. V roce 2002 pak tento tým začal prostřednictvím vložek do bot měřicích tlak přilepených na chodidla a vysokorychlostních kamer studovat nohy v pohybu. Osm let studií nakonec pomohlo pochopit přirozené dopadání chodidla na zem a tvůrcům to ukázalo potřebu vyrobit boty v nekonvenčním tvaru se super flexibilní podrážkou. Po letech experimentů tak vznikla řada tenisek, která představuje spojení nejvyššího komfortu a moderních technických inovací.

V roce 2016 do této řady přibyla kolekce bot Nike Free Run (někdy označovaná také jako Nike Free RN) a Nike Free Run Flyknit. Postupem času i je doplnila řada dalších modelů jako například Nike Free Run 2 nebo Nike Free Run Trainer 5.0.

Styl

Boty Nike Free Run zaujmou na první pohled svým jednoduchým designem. Svrchní materiál je lehký, pružný a prodyšný pro vysoký komfort. Na boční straně boty najdeme neodmyslitelnou „fajfku“ jako symbol značky, na jazyku boty nechybí logo Nike.

Podrážku boty tvoří speciální trojúhelníkovitý vzor pro co nejlepší flexibilitu a dynamiku každého kroku. Pata boty je zaoblená tak, aby co nejlépe kopírovala tvar nohy. Pod patou a špičkou tenisek najdeme gumové segmenty, které mají za úkol zvýšit pevnost podrážky.

Tenisky se díky svému minimalistickému vzhledu a stylovým barevným variantám hodí k doplnění mnoha ležérních i sportovních outfitů.

Pohodlí a číslování

Komfort je dominantou bot Nike Free Run, a tak by vám po krátkém prošlápnutí měly být tenisky pohodlné stejně jako většině jejich majitelů. V tomto případě se nemusíte bát zvolit svou běžnou velikost bot.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1][2]

Rate this post