Nike Roshe Two

Nike Roshe Two


Zanalyzovali jsme 447 uživatelských recenzí, 11 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Nike Roshe Two

 • Lidé se shodují na tom, že boty jsou lehké jako pírko a na noze je téměř necítí.
 • Kupující oceňují paměťovou vložku do bot, díky níž chůze údajně připomíná chůzi po obláčku. Stejné dojmy sdílí i tento videorecenzent.
 • Řada majitelů chválí prodyšnost obuvi a doporučuje jim všem, kteří hledají obuv na celodenní nošení
 • Vlastníci staršího modelu Roshe One přiznávají, že novější model je po mnoha stránkách lepší. Nejčastěji zmiňují vyšší odolnost obuvi.
 • Majitelé tenisek oceňují jejich všestrannost. Mnoho z nich využívá boty nejen na chození, ale také na cvičení, běhání a dlouhé procházky.
 • Tenisky jsou vhodné na celoroční nošení, protože jsou vyrobeny z nepromokavého neoprenu, shodují se téměř všichni majitelé.
 • Číslování obuvi odpovídá skutečnosti. Téměř všem kupujícím padla jejich běžná velikost, stejně jako tomuto videorecenzentovi
 • Nike Roshe Two vzbuzují pozornost. Pár lidí napsalo, že kam přijdou, dostávají na boty jen samé komplimenty.
 • Ať už k nim obléknete jeany nebo sportovní oblečení, vždy to bude vypadat skvěle, chválí lidé možnost vzít si boty prakticky ke všemu.
 • Podle několika kupujících se obuv opravdu snadno čistí.
 • Tenisky jsou celosvětově velmi úspěšné, na Instagramu mají dokonce svůj profil, kde jim fandí více než 220 tisíc sledujících.
 • Roshe si oblíbily i celebrity, například zpěvák Justin Bieber, fotbalový útočník Wayne Rooney či modelka Alessandra Ambrosio.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Roshe Two

 • Obuv byla pro pár lidí úzká. V některých případech se ji podařilo rozchodit, ale ne vždy.
 • Několik lidí tvrdí, že se vložka do bot velmi brzy ošoupe, což sice nemá vliv na její funkčnost, ale nevypadá to hezky.
 • Pár majitelů zaznamenalo skřípavý zvuk v podrážce. Jedna recenzentka říká, že tomu tak je hlavně tehdy, kdy chodí po hladkém povrchu.

Shrnutí

Novější model Roshe Two v lecčem překonal svého předchůdce. Obuv je mnohem odolnější a komfortnější, což chválí nejen majitelé původního modelu. Tenisky jsou kromě toho příjemně lehké a řadu lidí těší fakt, že je obuv univerzální a mohou v ní dělat cokoli. Co kritikům vadí nejvíce je polstrování, které se prý někdy zařezává do kotníků. Dalším problémem je pro některé kupující skřípavý zvuk v podrážce a nekvalitní vložka do bot, která se velmi brzy opotřebuje.

Hledáte-li stylové tenisky, které budou plnit funkci obuvi do města a na sport současně, a která vám poskytne celodenní pohodlí, pak jsou Roshe Two skvělou volbou. Jestliže máte trochu širší chodidla nebo hledáte hlavně módní kousek do sbírky, možná zkuste zapátrat jinde.

Uživatelská hodnocení
 • 89%
  Amazon.com - 89%
 • 82%
  Finishline.com - 82%
 • 84%
  Footlocker.com - 84%
 • 95%
  Amazon.de - 95%
88%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 447 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Roshe Two

Představa návrháře Dylana Rushe dala jeho kolegům pěkně zabrat. Trvalo celé dva roky, než obuv konečně zrcadlila jeho představu. Rush se při vymýšlení nového designu nechal inspirovat zenovým uměním a jeho jednoduchostí, klidem a vnitřní rovnováhou. Současně bylo cílem vyrobit cenově dostupnou běžeckou obuv, kterou by si mohl dopřát každý začínající běžec. Bota si kvůli tomu vyžádala celkem 16 úprav podrážky a 50 úprav svršku.

Od původního názvu Rōshi (budhistické jméno nesoucí význam: Zenový mistr) musel Nike ze zákonných důvodů opustit a tak tenisky pojmenoval Roshe Run. Boty nedoprovázela absolutně žádná kampaň, cestu k lidem si našly samy a krátce po jejich vydání (2012) je nosil snad každý druhý. Řada lidí tleskala rozhodnutí udělat botu minimalistickou, za což si Roshe vysloužily obrovskou popularitu hlavně na sociálních sítích. Například na Instagramu tomuto modelu fandí přes 220 tisíc followers, kteří si říkají TeamRoshe.

Roshe Run byly v roce 2015 přejmenovány na Roshe One, aby na ně krásně mohl navázat model Roshe Two. Ten se od svého staršího sourozence prakticky jen tvarem podrážky a povrchovou úpravou špičky. Vše ostatní, co lidé na Roshe One milují od designu až po funkčnost zůstává. Přestože hype kolem Roshe postupně klesá stále patří mezi bestsellery.

Styl

Design tenisky je inspirovaný běháním, a ačkoliv primárně stále plní svůj účel, její jednoduchý a čistý design se osvědčil i v městské džungli. Boty jsou zbaveny rušivých prvků, které by ji předurčovaly jen k jednomu outfitu, díky tomu ji snadno sladíte s čímkoli ve svém šatníku. Svršku tenisky dominuje ikonický Swoosh, neboli všudypřítomná fajfka, kterou doplňuje jednoduché šněrování, nenápadné prošívání a poutko na patě.

Roshe Two jsou dostupné v řadě barevných variant, kombinací a vzorů. Dočkaly se také několika verzí od zimní - na způsob sněhulí, přes golfovou až po verzi s technologií Flyknit (svršek se vyrábí z recyklovaných plastových lahví a současně obepíná nohu stejně jako ponožka). Na stránkách výrobce si můžete své Nike za menší poplatek customizovat.

Pohodlí a číslování

Roshe Two je velmi pohodlná, nejen běžecká obuv, která svému nositeli nabídne celodenní pohodlí. Je to hlavně tím, že se výrobce, víc než na design soustředil právě na komfort a funkčnost obuvi. Tenisky snadno rozchodíte, jsou lehké jako pírko a přitom nohu pevně obepínají.

Číslování obuvi odpovídá skutečnosti, takže se můžete bez obav rozhodnout pro svou běžnou velikost. Výjimku tvoří lidé, kteří mají širší nohu nebo plánují nosit v teniskách ponožku. Obuv je po stranách užší. V těchto případech doporučujeme zvolit o půl čísla větší velikost.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6][7][8], [9][10][11]
 3. Jiné zdroje [1], [2]

Rate this post