Nike SF AF-1

Nike SF AF-1


Zanalyzovali jsme 138 uživatelských recenzí, 15 videopohledů a 4 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

15 důvodů, proč KUPOVAT Nike SF AF-1

 • Tenisky vznikly spojením dvou ikonických modelů: Air Force 1 (AF-1) a Special Field. Podrážka a silueta tak připomínají model AF-1, vojenské prvky zase boty Special Field.
 • Sneakers jsou dostupné ve verzi Mid (střední) a High (vysoký profil). Vybírat navíc můžete z několika barevných variant.
 • Recenzenti si zamilovali netypický vzhled s military (vojenskými) prvky. Vypadají spíš jako pracovní či turistické boty než tenisky, udávají.
 • Jeden videorecenzent oceňuje, že teniskám můžete vdechnout vlastní styl. Přezky totiž můžete křížit, nosit v různé výšce nebo zcela sundat.
 • Design bot poutá pozornost okolí. Jeden uživatel na stránkách finishline.com zmiňuje, že jeden den ho zastavilo hned pět lidí, aby se zeptali, kde obuv koupil.
 • K botám můžete obléct džíny i jiné kalhoty, shodují se kupující. Vůbec nejlépe prý Nike Special Field Air Force 1 vypadají s kalhotami zastrčenými dovnitř.
 • Velikosti podle většiny zákazníků odpovídají.  
 • Tenisky jsou podle jejich majitelů ideální především pro nošení na podzim nebo v zimě.
 • Většina lidí je spokojena s pohodlností bot. Chválí měkkou vložku i bohaté polstrování.
 • Recenzenty příjemně překvapila nízká hmotnost tenisek.
 • Jeden tester se ve svém videu podrobněji věnuje i jazyku, který je specifický tím, že je pevně připojený k botě. Tento tester také upozorňuje na jednu drobnou vychytávku – uvnitř jazyku je tajná kapsa, do níž si můžete schovat různé drobnosti.
 • Někteří uživatelé napsali, že v teniskách prošli sněhem, vodou i blátem a jejich nohy zůstaly v suchu.
 • Řada kupujících je spokojena s kvalitou použitého materiálu. Líbí se jim, že se kůže nekrabatí, a boty se jim celkově zdají odolné.
 • Tenisky poskytují dobrou podporu kotníku, oceňují jejich vlastníci.
 • Sneakers můžete najít i v botníku celebrit. Obouvá je například herec Justin Theroux známý z filmu Americké psycho nebo americký písničkář Sam Hunt.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike SF AF-1

 • V případě vysoké (Hi) verze si lidé stěžují, že je docela boj boty obout. Jeden recenzent napsal, že mu to trvá minutu až dvě, jiný ale píše dokonce o dvaceti minutách. Podobná stížnost se vyskytla i u střední (Mid) verze – vzhledem k tomu, že se musí zavázat tkaničky, zapnout zipy a přezky, obouvání podle jednoho uživatele chvíli trvá.
 • Chůze v Nike Special Field Air Force 1 ze začátku nemusí být zcela komfortní. Po chvíli se ale obuv rozchodí, udávají kupující.
 • Jeden uživatel se zdá podrážka příliš široká. To je podle něj nepraktické například při řízení auta, kdy téměř necítí pedály.  
 • Tenisky jsou těžkopádné a málo flexibilní, nelíbí se hrstce kritiků.
 • Kalhoty do bot zapouštějí barvu, posteskl si majitel páru v Mid verzi.

Shrnutí

Společnost Nike vzala model Air Force 1 a dala mu vojenský nádech. Výsledkem jsou tenisky Nike Special Field Air Force 1. Lidé si je oblíbili především pro jejich futuristický design, lehkost a odolnost. Vítají také to, že si boty mohou přizpůsobit svému vkusu. Někteří z nich si ale stěžují na obtížné obouvání, které zabere poměrně dost času, jiní na menší ohebnost bot.

Pokud patříte mezi milovníky netypických tenisek nebo vojenského stylu, rádi svým nohám dopřejete vysoký komfort nebo se vám líbí zajímavé detaily jako zipy, přezky a tajná kapsa, bez Nike Special Field Air Force 1 už nebudete chtít udělat ani krok. Pokud ale fandíte spíše retro designům, sháníte prodyšnou obuv na léto nebo při nazouvání bot většinou míváte hodně naspěch, tyto tenisky pro vás spíše nebudou ty pravé.

Uživatelská hodnocení
 • 84%
  Amazon.com - 84%
 • 79%
  Nike.com - 79%
 • 89%
  Google nákupy - 89%
 • 94%
  Footlocker.co.uk - 94%
87%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 138 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike SF AF-1

Model Air Force 1 si získal název podle letounu amerických prezidentů. Již to dává tušit, že tyhle boty budou něco extra. Tenisky, za kterými stojí Bruce Kilgore, společnost Nike představila v roce 1982. V reklamách byly propagovány jako „Air in the Box“, tedy „vzduch v krabici“. Jednoduchý a přitom chytlavý slogan odkazoval na použitou technologii Air. Jejím úkolem je zajišťovat maximální tlumení dopadů. Vzduchová bublina Air ale zůstávala schovaná uvnitř podrážek (narozdíl třeba od airmaxů).

Ne každý dnes ví, že původně se jednalo o obuv určenou na hru basketu. Šlo vůbec o první basketbalové boty s technologií Air a s podrážkou, na které jsou „pivot points“ usnadňující otočky. Tenisky ale nebyly populární pouze ve světě basketbalu, spousta lidí je kupovala i jako lifestylovou obuv. Mezi fanoušky modelu Air Force 1 patří například raper Nelly, který svou lásku k teniskám vyjádřil ve vlastním singlu Air Force Ones. Jeho song začíná slovy: „I said give me two pair cause I need two pair“, přeloženo jako „Řekl jsem dej mi dva páry, protože potřebuju dva páry“.

V roce 2017 Nike představil model Special Field Air Force 1. Ten vznikl tak, že jeho tvůrce Ben Kirschner vzal model Air Force 1 a dodal mu vojenský nádech použitím prvků z bot Special Field. Tenisky jsou dostupné v Mid a High verzi. Obě jsou vyrobeny ze špičkových materiálů – z prvotřídní kůže a odolného nylonu.

Styl

Futuristické a zajímavé s vojenskými detaily – přesně takovými slovy se dá popsat vzhled modelu SF AF-1. Obout je můžete téměř ke každému outfitu, pamatujte ale na to, že nejvíc vyniknout s kalhotami strčenými dovnitř nebo rovnou se skinny kalhotami kratší délky.

Na českém trhu je dostupná Mid i High verze. Ty nejpodstatnější prvky mají společné, odlišují se výškou a drobnými detaily. Obě verze mají odnímatelné pásky u kotníků, liší se ale v jejich počtu. Boty ve středním profilu jsou ještě doplněny o dvojitý zip na patách. Mid verze na boku nemá klasickou fajfku (swoosh), ale delší text nebo zkratku „F-1“. Swoosh naopak neschází u High tenisek. Na boku podrážky u obou verzí najdete nápis „Air“.

Pohodlí a číslování

Tvarovaná vložka, bohaté polstrování, tlumící vrstva Air a prémiové materiály – to vše jsou prvky, které z těchto tenisek činí ideální obuv pro každodenní nošení. Pásky kolem kotníku zajišťují stabilitu a podporu. Použité materiály jsou navíc voděodolné a Nike Special Field Air Force 1 jsou tak vhodné i do sychravého počasí.

Bez obav můžete sáhnout po páru ve své běžné velikosti, měl by vám dobře sedět. Pouze pokud máte užší chodidla nebo v botách nemáte rádi ani kousek místa navíc, tou správnou volbou pro vás bude velikost o půl čísla menší (v US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13], [14][15][16]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5]

Rate this post