Puma Suede

Puma Suede


Zanalyzovali jsme 5418 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Puma Suede

 • Lidé si oblíbili především klasický design bot, který podle nich nikdy nevyjde z módy.
 • Puma Suede debutovaly již v roce 1968 a mají za sebou významnou historii. Někteří recenzenti právě příjemnou nostalgii spojenou s touto obuví udávali jako jeden z důvodů nákupu.
 • Většina kupujících tvrdí, že velikost bot odpovídá jejich běžné velikosti.
 • Tenisky jsou dostatečně pohodlné pro každodenní nošení či rekreační sportování, zmiňují jejich majitelé.
 • Silueta bot přitahuje pohledy. Jeden spokojený uživatel uvedl, že na svatbě obdržel víc komplimentů než nevěsta.
 • Recenzenti oceňují, že tenisky mohou obout k jakémukoli outfitu.
 • Kupující příjemně překvapila nízká cena bot. Někteří udávají, že za bezkonkurenčně nízkou cenu získali stylovou a funkční obuv.
 • Boty jsou na českém trhu dostupné v několika barevných odstínech.
 • Jeden videobloger je spokojený s tkaničkami, které začínají hodně nízko a končí hodně vysoko a díky tomu mu pevně drží nohu na svém místě.
 • Část recenzentů tento model nekoupila poprvé, ale opakovaně s k němu vrací.
 • Tenisky Puma Suede se líbí i celebritám. Ráda je obouvá například modelka Alessandra Ambrosio nebo hvězda instagramu Kylie Jenner.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Puma Suede

 • Uživatelé upozorňují, že tyto tenisky jsou užší než řada ostatních bot. To je problém zejména pro jedince s širšíma nohama, kteří si mnohdy museli pořídit pár bot o číslo větších.
 • Několik recenzentů uvádí, že barvy bot na fotografiích neodpovídají skutečnosti.
 • Pár kupujících není spokojeno s výdrží tenisek. Stěžují si, že opotřebení je na podrážce a špičce bot vidět již po několika měsících nošení.

Shrnutí

Tenisky Puma Suede jsou dnes naprostou klasikou značky. Recenzenti obdivují především jejich minimalistický oldschoolový vzhled, siluetu poutající pozornost a snadnou kombinovatelnost s outfity. Několik z nich si ale postěžovalo, že fotografie dostupné na internetu věrně nezachycují barvy bot. Někteří také upozornili na to, že i když velikost tenisek odpovídá, obuv je po stranách poměrně úzká a majitelům širokých nohou proto nemusí připadat dostatečně komfortní.

Pokud máte rádi tenisky s bohatou historií, toužíte po botách s nadčasovým designem nebo hledáte obuv s nízkou cenovkou, Puma Suede vaše požadavky plní. Jestliže však máte širokou nohu nebo je pro vás důležitá vysoká odolnost bot, tyto tenisky by vás mohly zklamat.

Uživatelská hodnocení
 • 88%
  Amazon.com - 88%
 • 90%
  Amazon.co.uk - 90%
 • 85%
  Footlocker.com - 85%
 • 89%
  Zappos.com - 89%
 • 78%
  Amazon.ca - 78%
86%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 5418 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Puma Suede

Tenisky Puma Suede debutovaly v roce 1968 a dnes představují jeden z nejznámějších modelů značky. Speciální místo mají v afroamerické kultuře. Byly totiž součástí jednoho z nejdůležitějších momentů v americkém sportu. V 60. letech ve Spojených státech stále přetrvávala segregace, i když se již našlo několik afroameričanů, kteří na OH v Mexiku 1968 směli reprezentovat národ. Ti v průběhu her chtěli upozornit na panující nespravedlnost.

Jedněmi z těch, kteří chtěli protestovat, byli i afroameričan Tommie Smith a jeho krajan John Carlos. Smith v závodě na 200 metrů vyhrál zlato, Carlos skončil na třetím místě. Při vyhlášení stupňů vítězů vedle sebe oba položili jednu černou botu Puma Suede. Na nohou měli jen v černé ponožky jako symbol černošské chudoby ve Spojených státech. Při hymně v tichém protestu k obloze pozvedli pěst v černé rukavici symbolizující černošskou sílu. Přímo na stadionu jejich protest proti nerovnosti viděly tisíce lidí, další miliony ho sledovaly v televizi. Protest se stal známý jako „The black power salute“.

V roce 1973 Puma Suede obouvala ikona NBA Walt „Clyde“ Frazier. Tyto tenisky se tak staly nutností pro Waltovy fanoušky, kteří chtěli napodobit jeho rebelský styl. Zajímavostí je, že Frazier se stal vůbec prvním basketbalovým hráčem, po kterém byly pojmenovány tenisky. Jednalo se o model Clyde, variaci na Puma Suede. V prvním roce se prodalo přes 2 miliony párů těchto bot.

V roce 1973 se také zrodila kultura breakdance. Neklouzavá gumová podrážka, cool barvy a pružný vršek učinily z bot Puma Suede ideální obuv pro tanečníky breakdance, tzv. B-boys. V průběhu let tak tyto tenisky získaly velkou popularitu ve světě hip-hopu. Pozornost lidí boty upoutaly i ve filmu „Beat Street” z roku 1984.

Design Puma Suede je dnes již legendární. Tvar jejich svršku sloužil jako vzor pro nové prototypy Puma Creeper a Pigeon. Pro mnohé sportovce se tyto tenisky staly talismanem při závodech. 50. výročí vydání originálního modelu připomínají kolekce Breakdance Cities a B-boy. Obě vzdávají holt kultuře B-boy a čtyřem světovým metropolím (New Yorku, Berlínu, Paříži a Soulu), které měly výrazný vliv na vývoj breakdance. 

Styl

Tenisky Puma Suede se vyznačují jednoduchým designem, který se hodí ke každému outfitu. Pokud jste příznivci minimalismu, můžete je zkombinovat s klasickými džínsy a tričkem. Bez obav je ale můžete sladit i s výraznými kousky, pokud rádi vynikáte v davu.

Na výběr je několik barevných variant. Poznávacím znamením těchto tenisek je klasický semišový vršek s kultovním pruhem podél stran. Na patě je logo pumy, boky bot zdobí zlatý metalický nápis Puma Suede. Vzhled tenisek z kolekcí Breakdance Cities a B-boy navíc doplňuje slavnostní zlatá spona s rokem 1968.

Pohodlí a číslování

Gumová podrážka efektivně tlumí nárazy a vnitřní polstrování zajištuje komfort. Tenisky Puma Suede jsou tak pohodlné i pro každodenní nošení.

Bez obav můžete zvolit svou běžnou velikost. Tyto boty však nedoporučujeme lidem s širokými chodidly. Pokud takové nohy máte a přesto bez těchto bot nemůžete být, pak si je pořiďte ve velikosti větší o jedno číslo a i ty pořádně vyzkoušejte. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3]

Rate this post