Vans Authentic

Vans Authentic


Zanalyzovali jsme 8935 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Vans Authentic

 • Čištění obuvi je velmi snadné - postačí vám k tomu jen mýdlová voda a hadřík, chválí recenzenti.
 • Obuv je dostatečně prostorná i pro lidi s širšími chodidly, shodují se kupující.
 • Lidé si na botách cení jednoduchého obouvání a vyzouvání. Potvrzuje to i tento videorecenzent.
 • Vans Authentic jsou velmi oblíbené hlavně mezi teenagery. Rodiče, jakožto spokojení kupující, zvažují nákup dalšího páru.
 • Téměř všichni se shodují, že boty jsou do města perfektní. Lidé je doporučují jak na delší procházky a celodenní nošení v práci, tak na lehčí sportovní aktivity.
 • Majitelé si cení bezproblémového číslování. Někteří doporučují o půl čísla větší velikost jen pro jistotu, aby boty byly pohodlné i s ponožkami.
 • Někteří napsali, že jednoduchý design je praktický, protože se mohou o obuv dělit se svým protějškem. Několik partnerů se, v případě stejné velikosti, dělí o jeden pár.
 • Boty jsou lehké jako pírko, chválí uživatelé.
 • Recenzenti velmi často zmiňují, že boty se hodí téměř ke všemu.
 • Boty vzbuzují sentiment u starších generací, které vlastnili původní model jako teenageři. Jeden dokonce napsal, že se v nových Vans Authentic cítí opět jako na střední.
 • Několik uživatelů napsalo, že díky vaflové podrážce jsou boty vhodné i pro jízdu na kole či na skejtu. Ve své videorecenzi to potvrzuje i jeden sneakerhead.
 • Teniskám neodolaly ani slavné osobnosti. Ulicemi se v nich procházeli například zpěvák Pharrell Williams, herečka Kristen Stewart, bývalý fotbalista David Beckham nebo herec Elijah Wood.

4 důvodů, proč NEKUPOVAT Vans Authentic

 • Většina kritiků poukazuje na nekvalitní lepení, které má někdy za následek odlepování podrážky od svršku.
 • Některým vadilo, že boty potřebují více času na roztažení.
 • Několik lidí se negativně vyjadřuje o odolnosti obuvi. Pokud ji prý budete nosit denně, velmi brzy zaznamenáte známky opotřebení.
 • Tkaničky jsou moc dlouhé, vadí některým majitelům bot.

Shrnutí

Na Vans Authentic lidé velmi chválí její lehkost a vzdušnost. Pozitivní ohlasy sklízí také bezproblémové číslování bot a jednoduchý design, který dává majitelům možnost nosit boty téměř k čemukoli. Lidé naopak shledávají problém v rychlosti opotřebení, nekvalitním lepení a delšímu času, který je potřeba pro roztažení obuvi.

Pokud hledáte cenově dostupnou obuv do města, je pro vás důležitá nenáročná údržba a možnost kombinovat ji s více outfity, jsou tyto boty dobrá volba. Je-li pro vás na prvním místě maximální odolnost a modernější design, pak vám doporučujeme vybrat si jiné boty.

Uživatelská hodnocení
 • 92%
  Vans.com - 92%
 • 90%
  Amazon.com - 90%
 • 90%
  Amazon.co.uk - 90%
 • 88%
  Footlocker.com - 88%
 • 91%
  Heureka.cz - 91%
 • 94%
  Google nákupy - 94%
91%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 8935 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Vans Authentic

Bratři Doren, James a Paul Van Dorenovi otevírají 16. března 1966 ve slunné Kalifornii svůj první obchod s obuví. Pozornost veřejnosti si získávají netradičním konceptem: prodej a výroba probíhají pod jednou střechou. Hned první den ráno mají rovnou 12 objednávek. Ještě horké z výroby si je tentýž den odpoledne odnáší domů noví majitelé.

Byl to právě model Authentic, který byl úplně první botou z jejich továrny. Jeho tvůrcem je Paul Van Doren. Robustní obuv s líbivou siluetou a minimalistickým designem zadrnkali na strunu skateboardistům milujícím nenáročnost. Díky tomu Vans Authentic postupně ovládají téměř celou kalifornskou skate scénu.

Vans na trh postupně uvolňuje další modely, které jsou sice v lecčem jiné, ale typická Authentic silueta zůstala. Vždyť proč měnit něco, co má takový úspěch? Jinou tvář získaly až modely Vans Old Skool, Vans Era a Vans Classic Slip-on, které se až do dnešních dní stále těší velké oblibě.

A jak se daří Vans Authentic dnes? Boty už sice nedokáží držet krok se stále náročnějšími potřebami skateboardistů, ale to botám vlastně ani tolik nevadí. Přestože už jim je více než padesát let, stále neztrácejí na oblibě u široké veřejnosti.

Styl

Pro Vans Authentic je specifický naprosto čistý design. Základ tvoří plátěný svršek s viditelným prošíváním a vyšší vulkanizovaná podrážka, kterou kolem dokola lemuje tenký proužek. Vnější stranu tenisek zdobí štítek s logem Vans a zadní část podrážky označení Off the Wall. Šněrování je klasické a končí přibližně v polovině nártu.

Tento design nahrává možnosti nosit obuv téměř k čemukoli a pro jakoukoli příležitost. Na českém trhu je k dispozici více než stovka provedení, například se saténovým povrchem, širšími tkaničkami nebo maskáčovým vzorem.

Pohodlí a číslování

Vans Authentic vám zaručí nejvyšší komfort hlavně při běžných denních aktivitách, ale klidně i během delších procházek či jízdě na kole. Boty jsou vhodné jak pro lidi s širšími chodidly, tak pro ty, jež plánují v botách nosit vlastní, například ortopedickou, vložku do bot.

Boty však potřebují více času, cca 2 dny na roztažení. Doporučujeme vám před prvním vykročením použít napínáky do bot. Číslování je bezproblémové. Jestliže plánujete nosit v botách silnější ponožky, jistě nic nezkazíte výběrem o půl čísla větší velikosti.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post