Vans Era

Vans Era


Zanalyzovali jsme 3881 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT Vans Era

 • Boty jsou dobře prodyšné a ideální do horkých dní, shodují se majitelé.
 • Díky vaflové podrážce neztrácíte kontakt s povrchem. Řada lidí doporučuje tento model na skateboard, longboard i kolo.
 • Lidé chválí polstrování kolem kotníku, podle nich je měkké a příjemné, a současně drží nohu na svém místě. Tento fakt ocenila i jedna videorecenzentka.
 • Řada kupujících je mile překvapena odolností podrážky a to i při vyšší zátěži bot.
 • Recenzenti kladně hodnotí lehkost tenisek.
 • Kupující si na obuvi cení možnosti nosit je i bez ponožek, aniž by je dřela pata, jak bývá u plátěných bot zvykem.
 • Vans Era nejsou jen pro mladé, ale jsou srdcovou záležitostí několika generací.
 • Mezi spokojenými zákazníky je velké procento rodičů, kteří se rozhodli koupit tenisky svým dětem.
 • Tyto boty můžete nosit prakticky k čemukoli a vždy to bude vypadat dobře, shodují se kupující. Pár z nich je doporučuje klidně i k obleku.
 • V jednoduchosti je krása. Mnoho lidí píše, že jednoduchý design bot se líbí nejen jim, ale i jejich okolí a sklízí na něj řadu komplimentů.
 • Téměř každá třetí recenze na Vans.com zmiňuje, že se jedná o nákup již několikátého páru. Nejčastější motivací je nepřeberné množství dostupných barevných variant a vzorů.
 • Většina majitelů by doporučila Vans Era svým přátelům.
 • Tenisky si střihly roli v seriálu Teorie velkého třesku, kde je obula jedna z hlavních postav Howard Wolowitz.

8 důvodů, proč NEKUPOVAT Vans Era

 • Některým kritikům vadí, že boty potřebují více času, aby si sedly. Boty je prý užitečné roztáhnout nejprve napínáky, protože roztažení běžnou chůzí způsobuje puchýře.
 • Recenzenti se shodují, že obuv brzy ztrácí pomyslný lesk a vypadá ošoupaně. Pár z nich zmínilo, že mají problém s blednutím barev, hlavně tmavých odstínů.
 • Lidé si nejvíce stěžují na nekvalitní lepení. Nejčastějším problémem je oddělování podrážky od svršku v oblasti paty a špičky.
 • Několik kupujících nedoporučuje boty nosit po celý den, mají tenkou vložku do bot, kvůli které vás brzy mohou bolet chodidla.
 • Někteří kritizují téměř okamžité zašpinění a problematické čištění bot.
 • Některým kupujícím, kteří se rozhodli pro svou běžnou velikost, byly boty o půl čísla menší.
 • Boty nemají vůbec žádnou podporu pro kotníky ani tlumení, vadí některým.
 • Podle několika kritiků je obuv zbytečně široká a kvůli tomu působí robustně.

Shrnutí

Vans Era balancuje na hraně mezi dvěma světy. Řada skejťáků nedá dopustit na jejich podrážku, díky níž mají dobrý “board feel” (kontakt s prknem), pro širokou veřejnost jsou synonymem stylu. Lidé si na nich cení jednoduchého designu, který jim otevírá dveře k nekonečným možnostem nošení. Naopak ti, kteří od obuvi očekávali hlavně kvalitu byli zklamáni špatným lepením a brzkými známkami opotřebení.

Jestliže hledáte solidní boty na skatebording, které psaly historii nebo vzdušnou obuv, jenž bude slušet každému outfitu, s Vans Era nešlápnete vedle. Je-li pro vás komfort na prvním místě, očekáváte od bot nejvyšší možnou kvalitu či vás neláká oldschoolový styl, nejspíše vás tyto boty nepřesvědčí.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 86%
  Amazon.co.uk - 86%
 • 88%
  Vans.com - 88%
 • 94%
  Shoes.com - 94%
 • 94%
  Google nákupy - 94%
90%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 3881 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Vans Era

Paul Van Doren byl muž činu - měl sen o vlastním podnikání. Proto v polovině padesátých let opouští stálé zaměstnání a o deset let později spolu se svým bratrem zakládají společnost Van Doren Rubber Company. Uvnitř se pod jednou střechou boty šijí a rovnou i prodávají. Možnost vyzvednout si je ve stejný den, kdy si je zákazník objedná, byla tehdy něčím nevídaným. Možná proto první den přijali bratři hned 12 objednávek.

Jako první opustily výrobní linku Vans Authentic, tehdy známé pod označením #44. Ve slunné Kalifornii se už tehdy věnoval snad každý druhý skateboradingu, ale solidní skateboardová obuv chyběla. Authentic se ale potřebám skateboardistů celkem přibližovala. Bota měla vulkanizovanou podrážku, která zajišťovala skvělou přilnavost k prknu a byla lehčí než řada jiných bot. Přesto jí něco chybělo. Van Dorenové vyslyšeli přání svých zákazníků a o pár let později představují Vans Era pod označením #95.

Boty zrcadlily přání skaters komunity a doporučení tehdejších hvězd skateboradingu, Tonyho Alvy a Staceyho Peralty. Obuv byla beze sporu skate-friendly a oproti svým předchůdcům byla vylepšena o polstrování kolem kotníku. Teď už mohli skejťáci dělat skutečně jakékoliv triky, aniž by se chodidlo v botě pohnulo jen o milimetr. Vans Era byly také prvními botami s ikonickým označením “Off the Wall” pod patou.

Tento slogan vznikl z následující myšlenky: Skejťáci brázdili prázdné bazény, což jim dávalo možnost předvádět triky doslova mimo zeď (ang. off the wall). Přestože byste dnes jistě našli vhodnější boty na skateboard, žádné z nich vám nedají svou historií takový pocit souznění jako právě Vans Era. Možná právě proto se pro ně i dnes rozhoduje stále velké množství skejťáků. Jinou verzí tohoto modelu je také Vans Era 59.

Styl

Vans Era mají jednoduchý čistý design. Nejvýraznějším prvkem je snad jen masivní, vulkanizovaná podrážka s logem Off the Wall pod patou. Botu zdobu jemné prošívání, štítek Vans na vnější straně a tenká linka lemující obuv kolem dokola. Základní model má plátěný svršek, ale na trhu jsou k dispozici také modely z kůže, semiše, nebo dokonce i vlny.

Díky svému jednoduchému designu jsou tyto boty vhodné nejen pro skateboarding, ale i běžné nošení. Chcete-li formální outfit doplnit o trochu nedbalé elegance, jsou Vans Era skvělou volbou. Tento model si můžete také customizovat a nechat si ho ušít přímo na tělo.

Pohodlí a číslování

Vans Era nepatří k těm nejpohodlnějším botám na světě, to ale ostatně ani není jejich hlavní prioritou. Boty jsou vzdušné a lehké, co z nich dělá příjemnou záležitost pro letní dny. Tím nejsilnějším článkem je vulkanizovaná vaflová podrážka, díky níž je jízda na prkně mnohem zajímavější.

Číslování se trochu rozchází s realitou, ale jen nepatrně. V případě tohoto modelu doporučujeme koupit si o půl čísla větší. Budete mít jistotu, že je lépe rozchodíte a současně v nich bude dostatek prostoru také pro ponožku.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1][2]

Rate this post